Veracity HIGHWIRE Powerstar Base Unit
Typ av enhet NätverksförlängareAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
5.4 cmBredd
10Mb LAN, 100Mb LANDatalänkprotokoll
100 MbpsDataöverföringshastighet
5.4 cm x 10.4 cm x 2.4 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs FCC, RoHSDiverse
10.4 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 10:11
Frakt vid kassa
3 620 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu3 620 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 620 kr
Lägst senaste 3 mån3 620 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Veracity |
| EAN / GTIN | 5711045156182 |
| MPN | 2782419 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 04:00 |
| Allmänt | Typ av enhet Nätverksförlängare |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 5.4 cm |
| Datalänkprotokoll | 10Mb LAN, 100Mb LAN |
| Dataöverföringshastighet | 100 Mbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.4 cm x 10.4 cm x 2.4 cm |
| Diverse | Standarder som följs FCC, RoHS |
| Djup | 10.4 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 1.5 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona 1 x nätverk - BNC hona |
| Formfaktor | Extern |
| Funktioner | Auto-negotiation, fullt duplexläge |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona 1 x nätverk - BNC hona |
| Höjd | 2.4 cm |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Max överföringsavstånd | 500 m |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 10 °C |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Mått och vikt | Bredd 5.4 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| Producent | Veracity |
| Produktbeskrivning | Veracity HIGHWIRE Powerstar Base Unit - nätverksförlängare - 10Mb LAN, 100Mb LAN |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| Strömtillförsel | PoE (Power Over Ethernet) PoE+ |
| Till producentens hemsida | www.veracityglobal.com |
| Typ av enhet | Nätverksförlängare |
| Typ av kablage | 10Base-T, 100Base-TX |
| Varunummer | 2782419 |
| Vikt | 140 g |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning använder HIGHWIRE Powerstar Base Unit för att förlänga nätverket?
Enheten använder en BNC-kontakt (koaxial) för nätverksanslutning och en RJ-45 Ethernet-port för 10/100 Mbps LAN.
Vilken maximal dataöverföringshastighet stöder Veracity HIGHWIRE Powerstar Base Unit?
Enheten stöder upp till 100 Mbps, med datalänkprotokoll för 10Mb LAN och 100Mb LAN.
Vad är strömförbrukningen för HIGHWIRE Powerstar Base Unit?
Enheten förbrukar endast 1,5 Watt under drift, vilket gör den energieffektiv.
Vilka standarder följer Veracity HIGHWIRE Powerstar Base Unit?
Enheten följer FCC- och RoHS-standarder, vilket innebär att den uppfyller amerikanska regler för elektromagnetisk kompatibilitet och EU:s begränsning av farliga ämnen.
Vilka är måtten på HIGHWIRE Powerstar Base Unit?
Enheten har dimensionerna 5,4 cm bred, 10,4 cm djup och 2,4 cm hög, vilket gör den kompakt och lätt att placera.