Veracity HIGHWIRE Powerstar Camera Unit
Typ av enhet NätverksförlängareAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
5.4 cmBredd
10Mb LAN, 100Mb LANDatalänkprotokoll
100 MbpsDataöverföringshastighet
5.4 cm x 10.4 cm x 2.4 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs FCC, RoHSDiverse
10.4 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Veracity |
| EAN / GTIN | 5711045156366 |
| MPN | 2782420 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 16:45 |
| Allmänt | Typ av enhet Nätverksförlängare |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 5.4 cm |
| Datalänkprotokoll | 10Mb LAN, 100Mb LAN |
| Dataöverföringshastighet | 100 Mbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.4 cm x 10.4 cm x 2.4 cm |
| Diverse | Standarder som följs FCC, RoHS |
| Djup | 10.4 cm |
| Energiförbrukning vid drift | 1.5 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona 1 x nätverk - BNC hona |
| Formfaktor | Extern |
| Funktioner | Auto-negotiation, fullt duplexläge |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona 1 x nätverk - BNC hona |
| Höjd | 2.4 cm |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Max överföringsavstånd | 500 m |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 10 °C |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Mått och vikt | Bredd 5.4 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| Producent | Veracity |
| Produktbeskrivning | Veracity HIGHWIRE Powerstar Camera Unit - nätverksförlängare - 10Mb LAN, 100Mb LAN |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| Strömtillförsel | PoE (Power Over Ethernet) PoE+ |
| Till producentens hemsida | www.veracityglobal.com |
| Typ av enhet | Nätverksförlängare |
| Typ av kablage | 10Base-T, 100Base-TX |
| Varunummer | 2782420 |
| Vikt | 140 g |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning har HIGHWIRE Powerstar Camera Unit?
Enheten har ett Ethernet 10Base-T/100Base-TX RJ-45 hona-gränssnitt och ett BNC hona-gränssnitt för nätverksanslutning.
Vilken dataöverföringshastighet stöder enheten?
HIGHWIRE Powerstar Camera Unit stöder dataöverföringshastigheter upp till 100 Mbps och använder datalänkprotokollen 10Mb LAN och 100Mb LAN.
Vad är strömförbrukningen för Veracity HIGHWIRE Powerstar Camera Unit?
Enhetens energiförbrukning vid drift är 1,5 Watt.
Vilka standarder följer HIGHWIRE Powerstar Camera Unit?
Enheten följer standarderna FCC och RoHS.
Vilka är måtten på Veracity HIGHWIRE Powerstar Camera Unit?
Enheten har måtten 5,4 cm bredd, 10,4 cm djup och 2,4 cm höjd.