Veracity OUTREACH Max XT - repeater - 100Mb LAN
Typ av enhet RepeaterAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
5 cmBredd
100Mb LANDatalänkprotokoll
5 cm x 21 cm x 3.1 cmDimensioner (BxDxH)
Standarder som följs FCC, RoHS, IP66Diverse
21 cmDjup
5711045288487EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 11:39
Frakt vid kassa
3 977 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu3 977 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 977 kr
Lägst senaste 3 mån3 977 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Veracity |
| EAN / GTIN | 5711045288487 |
| MPN | 2784389 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 11:39 |
| Allmänt | Typ av enhet Repeater |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 5 cm |
| Datalänkprotokoll | 100Mb LAN |
| Dimensioner (BxDxH) | 5 cm x 21 cm x 3.1 cm |
| Diverse | Standarder som följs FCC, RoHS, IP66 |
| Djup | 21 cm |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 2 x nätverk / effekt - Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hona |
| Formfaktor | Extern |
| Funktioner | Auto-negotiation, fullt duplexläge |
| Gränssnitt | 2 x nätverk / effekt - Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hona |
| Höjd | 3.1 cm |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Max överföringsavstånd | 200 m |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -40 °C |
| Min temperatur vid drift | -40 °C |
| Mått och vikt | Bredd 5 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| Producent | Veracity |
| Produktbeskrivning | Veracity OUTREACH Max XT - repeater - 100Mb LAN |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, IP66 |
| Statusindikatorer | PoE, länk/akvititet |
| Strömtillförsel | PoE (Power Over Ethernet) PoE+ |
| Till producentens hemsida | www.veracityglobal.com |
| Typ av enhet | Repeater |
| Typ av kablage | 100Base-TX |
| Varunummer | 2784389 |
Vanliga frågor
Vad är den maximala överföringshastigheten för Veracity OUTREACH Max XT?
Enheten stöder 100Mb LAN (100Base-TX) och använder auto-negotiation samt full duplex-läge för att optimera dataöverföringen.
Är Veracity OUTREACH Max XT lämplig för utomhusbruk?
Ja, enheten har IP66-klassificering, vilket innebär att den är skyddad mot damm och kraftiga vattenstrålar, och den följer standarderna FCC och RoHS.
Vilka fysiska mått har repeatern?
Enheten mäter 5 cm i bredd, 21 cm i djup och 3,1 cm i höjd, med en extern formfaktor som gör den enkel att montera.
Hur många RJ-45-portar har Veracity OUTREACH Max XT?
Den har 2 st RJ-45 hona-gränssnitt för nätverk/effekt, båda för Ethernet 100Base-TX.