MicroConnect Connect Power Connector Adaptor C5 to C14
C14Anslutning 1
C5Anslutning 2
Anslutning 1 C14Anslutningar
1 styckAntal per förpackning
1 styckAntal produkter som medföljer
Certifikat för överensstämmelse RoHSCertifikat
RoHSCertifikat för överensstämmelse
4032528013411EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:01
Frakt vid kassa
88 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu88 kr
Lägst senaste 30 dagarna86 kr
Lägst senaste 3 mån86 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | MicroConnect |
| EAN / GTIN | 4032528013411 |
| MPN | 2784500 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 16:01 |
| Anslutning 1 | C14 |
| Anslutning 2 | C5 |
| Anslutningar | Anslutning 1 C14 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Certifikat | Certifikat för överensstämmelse RoHS |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Förpackning | Förpackningens bredd 157 mm |
| Förpackningens bredd | 157 mm |
| Förpackningens höjd | 25 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Låddjup | 120 mm |
| Prestanda | Produktens färg Svart |
| Producent | MicroConnect |
| Produktens färg | Svart |
| Till producentens hemsida | www.eetnordic.com |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2784500 |
| Vikt | 20 g |
| Vikt & dimension | Vikt 20 g |
| Vikt inkl. förpackning | 30 g |
| Övrigt | Antal produkter som medföljer 1 styck |
Vanliga frågor
Är denna adapter kompatibel med datorer som använder C5-strömkontakt?
Ja, adaptern är designad för att ansluta en C14-strömkabel till en enhet med C5-kontakt, vilket är vanligt på vissa bärbara datorer och andra elektroniska enheter.
Vilka certifieringar har MicroConnect Connect Power Connector Adaptor?
Adaptern är RoHS-certifierad, vilket innebär att den uppfyller kraven för begränsning av farliga ämnen enligt EU-direktivet.
Vad är förpackningens mått för denna adapter?
Förpackningen har bredden 157 mm och höjden 25 mm. Den innehåller 1 styck adapter.