MicroConnect Connect Universal adapter US/Schuko - power connector adaptor
230 VAC-inspänning
1Antal
1 styckAntal per förpackning
4040849953088EAN
Kontakttyp Typ BEgenskaper
Antal 1Förpackning
198 mmFörpackningens bredd
65 mmFörpackningens höjd
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu105 kr
Lägst senaste 30 dagarna104 kr
Lägst senaste 3 mån104 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | MicroConnect |
| EAN / GTIN | 4040849953088 |
| MPN | 2786297 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 03:04 |
| AC-inspänning | 230 V |
| Antal | 1 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Egenskaper | Kontakttyp Typ B |
| Förpackning | Antal 1 |
| Förpackningens bredd | 198 mm |
| Förpackningens höjd | 65 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85366990 |
| Kontakttyp | Honkoppling/Honkoppling |
| Logistikdata | Antal per förpackning 1 styck |
| Låddjup | 177 mm |
| Producent | MicroConnect |
| Produktens färg | Svart |
| Sockets mängd | 1 |
| Till producentens hemsida | www.eetnordic.com |
| Uttagstyp | Typ F |
| Varunummer | 2786297 |
| Vikt | 80 g |
| Vikt & dimension | Vikt 80 g |
| Vikt inkl. förpackning | 90 g |
Vanliga frågor
Vilken typ av kontakt har adaptern på ingångssidan?
Adaptern har en honkoppling av typ B (US-kontakt) på ingångssidan.
Vilken spänning är adaptern avsedd för?
Adaptern är avsedd för en AC-inspänning på 230 V.
Vad är adapterns kontakttyp på utgångssidan?
Adaptern har en honkoppling på utgångssidan, vilket innebär att den är av typen hona/hona.
Vilka mått har förpackningen?
Förpackningens bredd är 198 mm, höjd 65 mm och låddjup 177 mm.
Ingår fler än en adapter i förpackningen?
Nej, förpackningen innehåller endast 1 adapter.