DENVER VPL-120 - turntable - Skivspelare Black
Ja45 rpm adapter
50 hzAC-adapter, frekvens
230 VAC-adapter, inspänning
Antal USB-portar 1Anslutningar
1Antal
1Antal USB-portar
2Antal talare
JaAutostopp
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 21:04
Frakt vid kassa
526 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu526 kr
Lägst senaste 30 dagarna475 kr
Lägst senaste 3 mån475 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Denver |
| EAN / GTIN | 5706751028649 |
| MPN | 2786386 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 21:04 |
| 45 rpm adapter | Ja |
| AC-adapter, frekvens | 50 hz |
| AC-adapter, inspänning | 230 V |
| Anslutningar | Antal USB-portar 1 |
| Antal | 1 |
| Antal USB-portar | 1 |
| Antal talare | 2 |
| Autostopp | Ja |
| Aux-In | Ja |
| Bredd | 265 mm |
| Damskydd medföljer | Ja |
| Djup | 352 mm |
| Egenskaper | Produktens färg Svart |
| Form | Rak tonarm |
| Förpackning | Förpackningens bredd 153 mm |
| Förpackningens bredd | 153 mm |
| Förpackningens höjd | 348 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal 1 |
| Högtalare | Antal talare 2 |
| Höjd | 115 mm |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Inbyggd förstärkare | Ja |
| Kontakta tillverkaren | denver.eu/contact-us |
| Linjeutgångar (RCA) | 2 |
| Logistikdata | Produkter per intermodal container (20 fot) 1220 styck |
| Låddjup | 385 mm |
| Nominella hastigheter | 33 1/3,45,78 RPM |
| Producent | DENVER |
| Produktens färg | Svart |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 1220 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot, HC) | 2956 styck |
| Produkttyp | rengöringsborste för vinylskiva |
| På / av-knapp | Ja |
| Setets innehåll | borste, duk, rengöringsvätska |
| Skivarm | Form Rak tonarm |
| Strömtillförsel | AC-adapter, inspänning 230 V |
| Till producentens hemsida | www.denver-electronics.com |
| Tonkontroll | Ja |
| USB-version | 2.0 |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
| Varunummer | 2786386 |
| Vikt | 3,15 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 265 mm |
| Volymkontroll | Rotations- |
Vanliga frågor
Har DENVER VPL-120 en inbyggd förstärkare eller krävs en extern?
Specifikationerna anger att skivspelaren har två inbyggda högtalare, vilket innebär att den har en inbyggd förstärkare. Du behöver ingen extern förstärkare för att spela upp ljud.
Kan jag spela in vinylskivor digitalt med DENVER VPL-120?
Ja, skivspelaren har en USB-port (1 st) som möjliggör anslutning till dator för digital inspelning av vinylskivor.
Hur stor är DENVER VPL-120?
Bredden är 265 mm och djupet är 352 mm. Ett damskydd medföljer för att skydda skivspelaren.
Har DENVER VPL-120 en aux-ingång för externa ljudkällor?
Ja, den har en Aux-In-ingång, så du kan ansluta externa enheter som en smartphone eller MP3-spelare.