BlueWalker PowerWalker Inverter 650 SW 1x Type F (CEE 7/3) Output
Typ av enhet UPS - externAllmänt
Typ Utan batteriBatteri
14.6 cmBredd
14.6 cm x 11.3 cm x 20.5 cmDimensioner (BxDxH)
Egenskaper Strömbrytare, LED-indikatorer, generatorkompatibelDiverse
11.3 cmDjup
4260074981100EAN
95%Effektivitet
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 02:21
Frakt vid kassa
1 037 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 037 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 037 kr
Lägst senaste 3 mån1 037 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | BlueWalker |
| EAN / GTIN | 4260074981100 |
| MPN | 2786807 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 02:21 |
| Allmänt | Typ av enhet UPS - extern |
| Batteri | Typ Utan batteri |
| Bredd | 14.6 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 14.6 cm x 11.3 cm x 20.5 cm |
| Diverse | Egenskaper Strömbrytare, LED-indikatorer, generatorkompatibel |
| Djup | 11.3 cm |
| Effektivitet | 95% |
| Effektkapacitet | 325 watt / 650 VA |
| Egenskaper | Strömbrytare, LED-indikatorer, generatorkompatibel |
| Emballagets bredd | 19.4 cm |
| Emballagets djup | 18.4 cm |
| Emballagets höjd | 24.1 cm |
| Erforderlig frekvens | 50/60 Hz |
| Höjd | 20.5 cm |
| Inmatningsanslutningar | 1 x ström IEC 60320 C14 |
| Inspänningens område | AC 100 - 280 V |
| Kontaktdetaljer för uteffekt | 1 x ström CEE 7/5 |
| Ljudnivå | 45 dB |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Mått och vikt | Bredd 14.6 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 19.4 cm |
| Nätdel | Inspänningens område AC 100 - 280 V |
| PF (Power Factor) | 0.5 |
| Producent | BlueWalker |
| Produktbeskrivning | PowerWalker Inverter 650 SW - UPS - 325 watt - 650 VA |
| THD (Total Harmonic Distortion) | 2 % |
| Till producentens hemsida | www.aiptek.com.tw |
| Tillhandahållen frekvens | 50/60 Hz ± 1% |
| Transfertid | 14 ms |
| Typ | Utan batteri |
| Typ av enhet | UPS - extern |
| Utdatakontakter | 1 x ström CEE 7/5 |
| Utspänning | AC 230 V ± 10% |
| Utvågform | Sinusvåg |
| Varunummer | 2786807 |
| Vikt | 4 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av uttag har PowerWalker Inverter 650 SW?
Den har ett AC-uttag av typ F (CEE 7/3), vilket är det vanliga jordade uttaget i Sverige.
Hur många battericeller har denna växelriktare?
PowerWalker Inverter 650 SW har 1 battericell.
Vad är effektfaktorn för PowerWalker Inverter 650 SW?
Effektfaktorn är 0,5, vilket påverkar hur mycket aktiv effekt den kan leverera från den skenbara effekten.
Vilken verkningsgrad har PowerWalker Inverter 650 SW?
Verkningsgraden är 95%, vilket innebär att endast 5% av energin förloras som värme vid omvandling.
Vilka är måtten på PowerWalker Inverter 650 SW?
Bredden är 146 mm, djupet 113 mm, och höjden anges inte i specifikationerna. Den har en tornformad design (Tower).