Corsair Premium PCI-E 3.0 x16 Extension Cable
PCI-E x16 (Gen 3.0)Anslutning 1
RakAnslutning 1, formfaktor
PCI-E x16 (Gen 3.0)Anslutning 2
ÖvreAnslutning 2, formfaktor
0840006615880EAN
Anslutning 1 PCI-E x16 (Gen 3.0)Egenskaper
84733080Harmonized System (HS)-kod
0,3 mKabellängd

Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu436 kr
Lägst senaste 30 dagarna436 kr
Lägst senaste 3 mån436 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Corsair |
| EAN / GTIN | 840006615880 |
| MPN | 2786910 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 17:22 |
| Anslutning 1 | PCI-E x16 (Gen 3.0) |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2 | PCI-E x16 (Gen 3.0) |
| Anslutning 2, formfaktor | Övre |
| Egenskaper | Anslutning 1 PCI-E x16 (Gen 3.0) |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Kabellängd | 0,3 m |
| Kontakta tillverkaren | help.corsair.com |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 84733080 |
| Producent | Corsair |
| Produktens färg | Svart |
| Till producentens hemsida | www.corsair.com/us/en/Categories/Product... |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Honkoppling |
| Varunummer | 2786910 |
| Vikt | 54 g |
| Vikt & dimension | Vikt 54 g |
Vanliga frågor
Vilka anslutningsformfaktorer har den här kabeln?
Anslutning 1 (till moderkortet) är rak, och anslutning 2 (till grafikkortet) är övre (right-angle).
Är detta en riser-kabel för att montera grafikkort vertikalt?
Ja, det är en PCIe x16-förlängningskabel som kan användas för vertikal montering av grafikkort, förutsatt att chassit har stöd för det.
Vilken modellbeteckning har Corsair Premium PCI-E 3.0 x16 Extension Cable?
Modellnumret är CC-8900419.