TRENDnet TI-PG50F - Industrial - switch - 5 ports - unmanaged
100 - 240 VAC-inspänning
2000 posterAdresstabellstorlek
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5Anslutningar
4Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar
5Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar
MAC-adressfiltrering JaBevakning
118 mmBredd
CE
FCC
UL
Shock (IEC 60068-2-27)
Freefall (IEC 60068-2-32)
Vibration (IEC 60068-2-6)Certifiering
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 09:16
Frakt vid kassa
1 970 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 970 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 970 kr
Lägst senaste 3 mån1 970 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | TRENDnet |
| EAN / GTIN | 710931161564 |
| MPN | 2787568 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 09:16 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Anslutningar | Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5 |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 4 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Bevakning | MAC-adressfiltrering Ja |
| Bredd | 118 mm |
| Certifiering | CE FCC UL Shock (IEC 60068-2-27) Freefall (IEC 60068-2-32) Vibration (IEC 60068-2-6) |
| Certifikat | Certifiering CE FCC UL Shock (IEC 60068-2-27) Freefall (IEC 60068-2-32) Vibration (IEC 60068-2-6) |
| Data transmission | Adresstabellstorlek 2000 poster |
| Design | Rackmontering Nej |
| Djup | 23,5 mm |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Förpackningens innehåll | Snabbstartsguide Nej |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Hastighet vid vidarebefordran | 7,44 Mpps |
| Höjd | 118 mm |
| Ingående ström | 2 A |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85176990 |
| MAC-adressfiltrering | Ja |
| Management features | Switch typ Ohanterad |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 454556 h |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 75 ° C |
| Nätverk | Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Paketbuffertminne | 64 MB |
| Portspegling | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja |
| Prestanda | Medeltid mellan fel (MTBF) 454556 h |
| Producent | TRENDnet |
| Produktens färg | Svart |
| Rackmontering | Nej |
| Rackmonteringssats | Ja |
| Snabbstartsguide | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Strömtillförsel | AC-inspänning 100 - 240 V |
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Switch typ | Ohanterad |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Till producentens hemsida | www.trendnet.com |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 200 W |
| Varunummer | 2787568 |
| Vikt | 425 g |
| Vikt & dimension | Bredd 118 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Vanliga frågor
Hur många PoE+-portar har TRENDnet TI-PG50F?
Switchen har 4 portar med PoE+ (Power over Ethernet Plus) av totalt 5 RJ-45-portar.
Vilka certifieringar har denna switch?
Den är certifierad enligt CE, FCC, UL samt tål stöt (IEC 60068-2-27), fritt fall (IEC 60068-2-32) och vibration (IEC 60068-2-6).
Vad är adresstabellstorleken på TI-PG50F?
Adresstabellstorleken är 2000 poster, vilket anger hur många MAC-adresser switchen kan hantera samtidigt.
Är TRENDnet TI-PG50F rackmonterbar?
Nej, den är inte rackmonterbar. Måtten är 118 mm bredd och 23,5 mm djup, vilket gör den lämplig för DIN-skena eller annan ytmontering.
Vilken inspänning kräver switchen?
Den accepterar AC-inspänning på 100–240 V, vilket gör den kompatibel med standard elnät.