DIGITUS patch cable - 2 m - yellow - Gul - 2m
Typ av nätverkskabel Patch-kabel - OS1Allmänt
Kontaktdon 2 x SC enkelläge - haneAnslutning
4016032248743EAN
Halogenfri, keramikkontakterEgenskaper
GulFärg
2 mKabellängd
2 x SC enkelläge - haneKontakt (andra änden)
2 x SC enkelläge - haneKontaktdon
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 02:45
Frakt vid kassa
116 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu116 kr
Lägst senaste 30 dagarna115 kr
Lägst senaste 3 mån115 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DIGITUS |
| EAN / GTIN | 4016032248743 |
| MPN | DK-2922-02 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 02:45 |
| Allmänt | Typ av nätverkskabel Patch-kabel - OS1 |
| Anslutning | Kontaktdon 2 x SC enkelläge - hane |
| Egenskaper | Halogenfri, keramikkontakter |
| Färg | Gul |
| Kabellängd | 2 m |
| Kontakt (andra änden) | 2 x SC enkelläge - hane |
| Kontaktdon | 2 x SC enkelläge - hane |
| Kärna / höljets diameter | 9 / 125 mikrometer |
| Längd | 2 m |
| Producent | DIGITUS |
| Produktbeskrivning | DIGITUS patch-kabel - 2 m - gul |
| Teknik | Fiberoptisk |
| Till producentens hemsida | www.digitus.info |
| Typ | Patch-kabel - OS1 |
| Typ av fiberoptik | Singlemode |
| Typ av nätverkskabel | Patch-kabel - OS1 |
| Varunummer | 2787746 |
Vanliga frågor
Vilken typ av fiberoptisk kabel är DIGITUS patch cable DK-2922-02?
Det är en OS1 (single-mode) patch-kabel med 9/125 mikrometer kärna/hölje, lämplig för långdistansförbindelser.
Vilka kontaktdon har denna kabel?
Kabeln har 2 x SC single-mode han-kontakter i båda ändar.
Är kabeln halogenfri?
Ja, den är halogenfri och har keramikkontakter, vilket minskar risken för giftiga gaser vid brand.
Vilken färg och längd har kabeln?
Kabeln är gul och 2 meter lång.