Philips Suede ceiling lamp white 4x5W 10.5V
91500550370112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
15000Antal brytarcykler
4 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
NejArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
380 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 15:14
Frakt vid kassa
362 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 15:18
Frakt vid kassa
639 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu362 kr
Lägst senaste 30 dagarna285 kr
Lägst senaste 3 mån285 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696163603 |
| MPN | 2805043 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 15:18 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005503701 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 15000 |
| Antal lampor | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Nej |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 380 mm |
| Design | Produktens färg Vit |
| Diameter | 38 cm |
| Dimbar | Nej |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Nej |
| Djup | 380 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696163603 |
| Effekter | No |
| Egenskaper | Ögonkomfort Ja |
| Ergonomi | Dimbar Nej |
| Fjärrkontroll ingår | Nej |
| Form | Rund |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 4650 mm |
| Förpackningens bredd | 4650 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,18 kg |
| Förpackningens höjd | 4700 mm |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Nej |
| Förpackningens nettovikt | 820 g |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glas färg | Vit |
| Höjd | 99 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Nej |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 20000 h |
| Lampor | 5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2350 LM |
| Ljusutbyte | 97 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718696163603 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Garage, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 1060 mm |
| Material, hölje | Plast |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Mittpunkt | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Nettovikt | 600 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 380 mm |
Vanliga frågor
Är denna taklampa dimbar?
Nej, lampan är inte dimbar och har ingen dimmerstyrning med fjärrkontroll.
Vilken spänning kräver Philips Suede taklampa?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220-240 V.
Vad är diametern på Philips Suede taklampa?
Diametern är 38 cm (380 mm).