Philips Kosipo spotskena 2xGU10, svart
91500553190112 NC-logistikkod(er)
2 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
118 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 17:34
Frakt vid kassa
294 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 20:20
Frakt vid kassa
339 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu294 kr
Lägst senaste 30 dagarna283 kr
Lägst senaste 3 mån283 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 915005531901 |
| EAN / GTIN | 8718696164907 |
| MPN | 2805090 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 20:20 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005531901 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 118 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 240 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164907 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 334 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1 kg |
| Förpackningens höjd | 117 mm |
| Förpackningens nettovikt | 800 g |
| Höjd | 92 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005531901 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 115 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 800 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 240 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1002 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164907 |
| SAP-bredd per del | 334,000 cm |
| SAP-höjd per del | 117,000 cm |
| SAP-längd per del | 115,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805090 |
| Vikt | 800 g |
| Vikt & dimension | Bredd 118 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1 kg |
Vanliga frågor
Kan jag använda egna GU10-lampor i denna spotskena?
Nej, specifikationerna anger att inga lampor (bulbs) ingår, så du måste köpa GU10-lampor separat. Skenan är avsedd för GU10-sockel.
Är denna spotskena dimbar?
Ja, både armaturen och produkten är märkta som dimbara. För att dimma krävs dock dimbara GU10-lampor och en kompatibel dimmer.
Vilka mått har Philips Kosipo spotskena?
Skenan har en bredd på 118 mm och ett djup på 240 mm. Den är en utanpåliggande spotlight med plats för 2 lampor.
Är denna produkt en komplett lampa eller bara en lamphållare?
Det är en lamphållare till belysningsskenor, specifikt en utanpåliggande spotlight. Den levereras utan lampor, så du måste montera egna GU10-lampor.