Philips Kosipo spotskena, 3xGU10, svart
91500553210112 NC-logistikkod(er)
3 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
118 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 11:03
Frakt vid kassa
349 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 23:59
Frakt vid kassa
355 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu349 kr
Lägst senaste 30 dagarna349 kr
Lägst senaste 3 mån349 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 915005532101 |
| EAN / GTIN | 8718696164921 |
| MPN | 2805092 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 11:03 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005532101 |
| Antal lampor | 3 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 118 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 443 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164921 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 490 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,54 kg |
| Förpackningens höjd | 117 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,25 kg |
| Höjd | 92 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005532101 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 115 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 1,25 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 443 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1544 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164921 |
| SAP-bredd per del | 490,000 cm |
| SAP-höjd per del | 117,000 cm |
| SAP-längd per del | 115,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805092 |
| Vikt | 1,25 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 118 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,54 kg |
Vanliga frågor
Kan jag använda egna GU10-lampor i denna spotskena?
Ja, produkten har plats för 3 GU10-lampor, men lampor ingår inte. Du måste köpa egna GU10-lampor.
Är denna spotskena dimbar?
Ja, armaturen har en inbyggd dimmer och är dimbar, vilket gör att du kan justera ljusstyrkan.
Vilka mått har spotskenan?
Spotskenan har en bredd på 118 mm och ett djup på 443 mm.
Hur många lampor har spotskenan?
Den har plats för 3 lampor (GU10-sockel).