91500553050112 NC-logistikkod(er)
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
100 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (3)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 05:14
Frakt vid kassa
195 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:37
Frakt vid kassa
219 kr
Till butikpower.se
Ej i lagerUppdaterad 28 maj 2026 20:08
Frakt vid kassa
219 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu195 kr
Lägst senaste 30 dagarna188 kr
Lägst senaste 3 mån188 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696164761 |
| MPN | 2805094 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 20:08 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005530501 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 100 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 138 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164761 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 151 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 470 g |
| Förpackningens höjd | 170 mm |
| Förpackningens nettovikt | 350 g |
| Höjd | 82 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005530501 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 111 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 345 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 138 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,474 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164761 |
| SAP-bredd per del | 151,000 cm |
| SAP-höjd per del | 170,000 cm |
| SAP-längd per del | 111,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805094 |
| Vikt | 345 g |
| Vikt & dimension | Bredd 100 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 470 g |
Vanliga frågor
Kan denna spotlight användas med dimmer?
Ja, armaturen är dimbar enligt specifikationerna.
Ingår lampor i förpackningen?
Nej, bulb(er) som ingår är markerat som Nej, så lampor måste köpas separat.
Vilka mått har denna spotlight?
Spotlighten har en bredd på 100 mm och ett djup på 138 mm.
Är detta en utanpåliggande spotlight?
Ja, designen specificeras som 'Utanpåliggande spotlight'.
Hur många lampor har armaturen?
Armaturen har plats för 1 lampa.