Philips Kosipo spotskena, 4xGU10, svart
91500553230112 NC-logistikkod(er)
4 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
118 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:45
Frakt vid kassa
456 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:40
Frakt vid kassa
709 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu456 kr
Lägst senaste 30 dagarna456 kr
Lägst senaste 3 mån456 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 915005532301 |
| EAN / GTIN | 8718696164945 |
| MPN | 2805096 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 05:40 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005532301 |
| Antal lampor | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 118 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 628 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164945 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 675 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 2,06 kg |
| Förpackningens höjd | 117 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,68 kg |
| Höjd | 92 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005532301 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 115 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 1,68 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 628 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 2057 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164945 |
| SAP-bredd per del | 675,000 cm |
| SAP-höjd per del | 117,000 cm |
| SAP-längd per del | 115,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805096 |
| Vikt | 1,68 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 118 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,06 kg |
Vanliga frågor
Kan jag använda egna GU10-lampor i denna spotskena?
Ja, spotskenan har plats för 4 GU10-lampor, men lampor ingår inte i förpackningen. Du måste alltså köpa GU10-lampor separat.
Är denna spotskena dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer, så du kan justera ljusstyrkan efter behov.
Vilka mått har spotskenan?
Spotskenan är 118 mm bred och 628 mm djup, vilket gör den lämplig för montering på vägg eller tak där utrymme finns.
Hur många lampor har spotskenan?
Spotskenan har plats för 4 lampor (GU10-sockel) och säljs som en enhet per förpackning.