Philips PONGEE bar/tube black 2xNW
91500553100112 NC-logistikkod(er)
2 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
122 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:40
Frakt vid kassa
294 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:07
Frakt vid kassa
369 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu294 kr
Lägst senaste 30 dagarna284 kr
Lägst senaste 3 mån284 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696164815 |
| MPN | 2805099 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 05:40 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005531001 |
| Antal lampor | 2 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 122 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 240 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164815 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 334 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 880 g |
| Förpackningens höjd | 117 mm |
| Förpackningens nettovikt | 670 g |
| Höjd | 82 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005531001 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 115 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 670 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 240 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,877 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164815 |
| SAP-bredd per del | 334,000 cm |
| SAP-höjd per del | 117,000 cm |
| SAP-längd per del | 115,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805099 |
| Vikt | 670 g |
| Vikt & dimension | Bredd 122 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 880 g |
Vanliga frågor
Kan jag dimma Philips PONGEE spotten?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer, så du kan justera ljusstyrkan efter behov.
Vad är måtten på Philips PONGEE spotten?
Spotlighten har en bredd på 122 mm och ett djup på 240 mm.
Ingår det lampor i Philips PONGEE spotten?
Nej, lampor (bulbs) ingår inte. Du måste köpa 2 st NW-lampor separat.
Hur många lampor har Philips PONGEE spotten?
Armaturen har plats för 2 lampor.
Är Philips PONGEE en utanpåliggande spotlight?
Ja, produkttypen är en utanpåliggande spotlight, vilket innebär att den monteras direkt på ytan.