Philips Pongee spot rund 3xGU10, svart
91500553130112 NC-logistikkod(er)
3 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
224 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:38
Frakt vid kassa
363 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:24
Frakt vid kassa
479 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu363 kr
Lägst senaste 30 dagarna348 kr
Lägst senaste 3 mån348 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696164846 |
| MPN | 2805101 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 01:38 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005531301 |
| Antal lampor | 3 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 224 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 224 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164846 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 245 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,26 kg |
| Förpackningens höjd | 248 mm |
| Förpackningens nettovikt | 990 g |
| Höjd | 82 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005531301 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 114 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 990 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 224 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1,261 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164846 |
| SAP-bredd per del | 245,000 cm |
| SAP-höjd per del | 248,000 cm |
| SAP-längd per del | 114,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805101 |
| Vikt | 990 g |
| Vikt & dimension | Bredd 224 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,26 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampor passar i denna spotlightsats?
Spotlightsatsen använder tre GU10-socklar, men lampor ingår inte. Du måste köpa GU10-lampor separat.
Är denna spotlight dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer, så du kan justera ljusstyrkan.
Vad är måtten på denna spotlight?
Spotlighten har en bredd på 224 mm och ett djup på 224 mm.
Är lampor medföljande i förpackningen?
Nej, bulb(er) som ingår är markerat som Nej, så du måste köpa GU10-lampor separat.
Hur många lampor har denna spotlightsats?
Satsen har tre lampor (3xGU10) och säljs som ett styck per förpackning.