Philips Pongee spotskena 4xGU10, svart
91500553160112 NC-logistikkod(er)
4 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
122 mmBredd
NejBulb(er) som ingår
Produkttyp Utanpåliggande spotlightDesign

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
Ej i lagerUppdaterad 27 maj 2026 20:06
Frakt vid kassa
399 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:24
Frakt vid kassa
719 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu399 kr
Lägst senaste 30 dagarna399 kr
Lägst senaste 3 mån399 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696164877 |
| MPN | 2805106 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 00:24 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005531601 |
| Antal lampor | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 122 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Produkttyp Utanpåliggande spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 628 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696164877 |
| Effekter | No |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 675 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,81 kg |
| Förpackningens höjd | 117 mm |
| Förpackningens nettovikt | 1,42 kg |
| Höjd | 82 mm |
| Integrerad PowerLED | Nej |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | 5,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005531601 |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Lämplig placering | Sovrum, Matsal, Kök, Vardagsrum, Kontor |
| Låddjup | 115 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 5,5 W |
| Montering med klickfäste | Ja |
| Nettovikt | 1,42 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 628 mm |
| Produkttyp | Utanpåliggande spotlight |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1,807 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696164877 |
| SAP-bredd per del | 675,000 cm |
| SAP-höjd per del | 117,000 cm |
| SAP-längd per del | 115,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Utbytbar ljuskälla Ja |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | No bulb included |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805106 |
| Vikt | 1,42 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 122 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,81 kg |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampor passar till Philips Pongee spotskena?
Spotskenan har fyra GU10-socklar, så du behöver GU10-lampor (ingår ej).
Är Philips Pongee spotskena dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och har en inbyggd dimmer.
Vilka mått har Philips Pongee spotskena?
Bredden är 122 mm och djupet är 628 mm.
Hur många lampor ingår i Philips Pongee spotskena?
Inga lampor ingår; du måste köpa fyra GU10-lampor separat.
Vilken designstil har Philips Pongee spotskena?
Den har en modern design och är en utanpåliggande spotlight i svart.