Philips Skua utomhusvägglampa, svart
91500555340112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
300 mmBredd
NejBulb(er) som ingår

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 21:46
Frakt vid kassa
394 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:20
Frakt vid kassa
529 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu394 kr
Lägst senaste 30 dagarna378 kr
Lägst senaste 3 mån378 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696165843 |
| MPN | 2805110 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 21:46 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005553401 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 300 mm |
| Bulb(er) som ingår | Nej |
| Design | Modell Väggbelysning för utomhusbruk |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 344 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696234877 |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A++, B, C, D, E |
| Energiklass, kompatibla ljuskällor | D, E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 331 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,46 kg |
| Förpackningens höjd | 244 mm |
| Förpackningens nettovikt | 940 g |
| Höjd | 218 mm |
| Integrerade sensorer | Nej |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampor | Fäste/lock E27 |
| Lampteknik | N |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005553401 |
| Lämplig placering | Trädgård |
| Låddjup | 361 mm |
| Material, hölje | Aluminium |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 42 W |
| Nettovikt | 935 g |
| Producent | Philips |
| Produktdesign | Contemporary |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 344 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 1460 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696165843 |
| SAP-bredd per del | 361,000 cm |
| SAP-höjd per del | 244,000 cm |
| SAP-längd per del | 331,000 cm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömförsörjning | Intervall 220–240 V 50–60 Hz |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Nettovikt 935 g |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Utbytbar ljuskälla | Ja |
| Varunummer | 2805110 |
| Vikt | 935 g |
| Vikt & dimension | Bredd 300 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,46 kg |
| Väderbeständig | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ögonkomfort | Nej |
| Övrigt | Väderbeständig Ja |
Vanliga frågor
Vilken typ av lampa passar i Philips Skua utomhusvägglampa?
Armaturen har plats för 1 lampa, men lampor ingår inte. Du måste köpa en separat lampa med lämplig sockel (specificeras inte i specifikationerna).
Är Philips Skua utomhusvägglampa dimbar?
Ja, både armaturen och belysningen är dimbara enligt specifikationerna.
Vilka mått har Philips Skua utomhusvägglampa?
Bredden är 300 mm och djupet är 344 mm.
Vilken spänning kräver Philips Skua utomhusvägglampa?
Den kräver en AC-inspänning på 220-240 V.
Är Philips Skua utomhusvägglampa avsedd för inomhus- eller utomhusbruk?
Enligt specifikationerna är den en modell för väggbelysning för utomhusbruk.