Philips Actea wall lantern black 1x12w 176v
91500555430112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
NejArmatur med dimmer
NejAutonomi läge
ModernBelysningsstil
189 mmBredd

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 19:59
Frakt vid kassa
507 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 02:40
Frakt vid kassa
609 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu507 kr
Lägst senaste 30 dagarna413 kr
Lägst senaste 3 mån413 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718696165928 |
| MPN | 2805113 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 19:59 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005554301 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Nej |
| Autonomi läge | Nej |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 189 mm |
| Design | Modell Väggbelysning för utomhusbruk |
| Dimbar | Nej |
| Dimmer | Nej |
| Djup | 189 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696165928 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 83 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | F |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Nej |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 90 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 196 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 660 g |
| Förpackningens höjd | 204 mm |
| Förpackningens innehåll | Mittpunkt Nej |
| Förpackningens nettovikt | 550 g |
| Garanti för lysdiodmodulen | 5 År |
| Glödlampans spänning | 176 V |
| Höjd | 74 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 12 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1200 LM |
| Ljusutbyte | 138 lm/W |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005554301 |
| Lämplig för utomhusbruk | Terass, Trädgård |
| Lämplig placering | Trädgård, Terass |
| Låddjup | 86 mm |
| Material, hölje | Metall |
| Mittpunkt | Nej |
| Nettovikt | 550 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 189 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 655 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696165928 |
| SAP-bredd per del | 196,000 cm |
| SAP-höjd per del | 204,000 cm |
| SAP-längd per del | 86,000 cm |
| Skyddsfunktioner | Vattentålig |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
Vanliga frågor
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Actea wall lantern?
Armaturen är avsedd för en lampa med 12 W effekt och 176 V spänning, men specifikationerna anger inte sockeltyp eller om ljuskälla ingår.
Är Philips Actea wall lantern dimbar?
Nej, armaturen är inte dimbar och har ingen inbyggd dimmer enligt specifikationerna.
Vilka mått har Philips Actea wall lantern?
Armaturen har en bredd på 189 mm och ett djup på 189 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.
Är Philips Actea wall lantern lämplig för utomhusbruk?
Ja, designen är specificerad som modell väggbelysning för utomhusbruk och den är kategoriserad som utomhusbelysning.
Vilken spänning kräver Philips Actea wall lantern?
Armaturen kräver en AC-inspänning på 220–240 V.