STABILO Power fibre tip pen cardboard wallet of 24 pens
24 färgerAntal färger
24 styckAntal per förpackning
CE, UKCACertifikat för överensstämmelse
3168070280245EAN
Ej för barn under 36 månaderEU TSD-varning
Spetstyp MediumEgenskaper
JaEj för barn under 3 år
13 mmFörpackningens bredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 19:25
Frakt vid kassa
98 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu98 kr
Lägst senaste 30 dagarna98 kr
Lägst senaste 3 mån98 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | STABILO |
| EAN / GTIN | 3168070280245 |
| MPN | 2805313 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 19:25 |
| Antal färger | 24 färger |
| Antal per förpackning | 24 styck |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, UKCA |
| EU TSD-varning | Ej för barn under 36 månader |
| Egenskaper | Spetstyp Medium |
| Ej för barn under 3 år | Ja |
| Förpackningens bredd | 13 mm |
| Förpackningens höjd | 196 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 24 styck |
| Förpackningstyp | Låda av kartong |
| Hylsans form | Rund |
| Kvävningssäker kork | Ja |
| Linjebredd | 2 mm |
| Logistikdata | Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) 96082000 |
| Lufthål i korken | Ja |
| Lätt att applicera | Ja |
| Lätt att tvätta bort | Ja |
| Låddjup | 270 mm |
| Långsamt torkande spets | Ja |
| Material, hölje | Polypropylen (PP) |
| Pennfärg | Multifärg |
| Producent | STABILO |
| Produktens färg | Multifärg |
| Rekommenderad ålder (min) | 6 År |
| Rekommenderat kön | Pojke/flicka |
| Snabbtorkande | Ja |
| Spetstyp | Medium |
| Säkerhetsvarning | Ej för barn under 3 år Ja |
| Tekniska detaljer | Certifikat för överensstämmelse CE, UKCA |
| Till producentens hemsida | www.stabilo.com/ |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 96082000 |
| Typ av spets | Rundad spets |
| Ursprungsland | Tjeckien |
| Varunummer | 2805313 |
| Vikt & dimension | Förpackningens bredd 13 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 206 g |
Vanliga frågor
Vilken spetstyp har STABILO Power fibre tip pen?
Spetstypen är Medium, vilket ger en linjebredd som passar både för detaljerat skrivande och färgläggning.
Hur många färger ingår i förpackningen?
Förpackningen innehåller 24 styck pennor i 24 olika färger, en av varje färg.
Är pennorna lämpliga för barn under 3 år?
Nej, produkten har EU TSD-varningen 'Ej för barn under 36 månader' och är märkt 'Ej för barn under 3 år'.
Vilka certifikat har STABILO Power fibre tip pen?
Pennorna är CE- och UKCA-certifierade, vilket innebär att de uppfyller gällande säkerhetskrav inom EU och Storbritannien.
Vilken form har pennans hylsa?
Hylsan är rund, vilket ger ett bekvämt grepp vid användning.