USB-port JaAnslutningar
1Antal
1Antal USB-portar
2Antal talare
40Antalet förinställda stationer
NejApple dockning
JaAux-In
JaBassförstärkningsteknik
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 13:47
Frakt vid kassa
2 723 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 723 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 723 kr
Lägst senaste 3 mån2 723 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Grundig |
| EAN / GTIN | 4013833035169 |
| MPN | 2806238 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 13:47 |
| Anslutningar | USB-port Ja |
| Antal | 1 |
| Antal USB-portar | 1 |
| Antal talare | 2 |
| Antalet förinställda stationer | 40 |
| Apple dockning | Nej |
| Aux-In | Ja |
| Bassförstärkningsteknik | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-räckvidd | 10 m |
| Bredd | 300 mm |
| Design | Modell Hemmaljud mikrosystem |
| Djup | 234 mm |
| Equalizer | Ja |
| Equalizer tonkontroller | 5 |
| Ergonomi | Equalizer Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Frekvensband | DAB+, FM |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Förinställda stationer | Ja |
| Förpackningens bredd | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 330 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal 1 |
| Förpackningstyp | Låda |
| Högtalartyp | 3-vägs |
| Höjd | 106 mm |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Ingångsfrekvens | 50 / 60 hz |
| Internetradio | Ja |
| Internetradio tjänster som stöds | Spotify |
| Kassettdäck | Nej |
| Laddningsmekanism | Front |
| Larmfunktion | Ja |
| Ljudformat som stöds | MP3, WMA |
| Låddjup | 276 mm |
| MP3-uppspelning | Ja |
| Multimedia | Uteffekt (RMS) 100 W |
| Nätverk | Wi-Fi Ja |
| Optisk skivspelare | Ja |
| Prestanda | Inbyggd kortläsare Nej |
| Producent | Grundig |
| Produktens färg | Svart |
| RDS radio ingår | Ja |
| RDS-egenskaper | PLL, PTY |
| Radio | Frekvensband DAB+, FM |
| Skärm diagonal | 6,1 cm (2.4") |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning i vänteläge | 50 W |
| Strömkälla | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC |
| Till producentens hemsida | www.grundig.de |
| USB-port | Ja |
| Uppspelningsformat | CD-R, CD-RW |
| Uteffekt (RMS) | 100 W |
| Varunummer | 2806238 |
| Vikt & dimension | Bredd 300 mm |
Vanliga frågor
Hur många förinställda radiostationer kan jag spara på Grundig CMS 5000 BT DAB+ WEB?
Du kan spara upp till 40 förinställda stationer, vilket gör det enkelt att snabbt växla mellan dina favoritkanaler.
Vilken räckvidd har Bluetooth på denna modell?
Bluetooth-räckvidden är 10 meter, så du kan strömma musik från din telefon eller surfplatta inom det avståndet.
Har Grundig CMS 5000 BT DAB+ WEB en USB-port?
Ja, den har en USB-port (USB-A) som du kan använda för att spela upp musik från ett USB-minne eller ladda enheter.
Hur många högtalare har systemet?
Systemet har 2 högtalare, vilket ger stereoljud för en bättre ljudupplevelse.
Har denna mikroanläggning en basförstärkningsteknik?
Ja, den har basförstärkningsteknik (Bass Boost) för att ge djupare och kraftfullare bas.