6 AhBatterikapacitet
Litium-Ion (Li-Ion)Batteriteknik
60 cmBladstorlekt
225 mmBredd
1121 mmDjup
0088381874786EAN
Bladstorlekt 60 cmEgenskaper
192 mmHöjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:49
Frakt vid kassa
3 401 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu3 401 kr
Lägst senaste 30 dagarna3 368 kr
Lägst senaste 3 mån3 368 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Makita |
| EAN / GTIN | 088381874786 |
| MPN | 2806414 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 23:49 |
| Batterikapacitet | 6 Ah |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Bladstorlekt | 60 cm |
| Bredd | 225 mm |
| Djup | 1121 mm |
| Egenskaper | Bladstorlekt 60 cm |
| Höjd | 192 mm |
| Ljudeffektnivå | 87,4 dB |
| Ljudtrycksnivå | 82,1 dB |
| Producent | Makita |
| Skärhastighet | 4400 RPM |
| Strömkälla | Batteri |
| Strömtillförsel | Strömkälla Batteri |
| Till producentens hemsida | www.makita.com |
| Varunummer | 2806414 |
| Vikt | 4,5 kg |
| Vikt & dimension | Vikt 4,5 kg |
Vanliga frågor
Vilken batterikapacitet har Makita DUH602Z?
Makita DUH602Z har en batterikapacitet på 6 Ah med Litium-Ion-teknik.
Vad är bladstorleken på denna häcksax?
Bladstorleken är 60 cm, vilket ger en klipplängd på 60 cm.
Vilken ljudnivå har denna häcksax?
Ljudeffektnivån är 87,4 dB och ljudtrycksnivån är 82,1 dB.
Vad är modellbeteckningen för Makita 18v hedge trimmer 550mm?
Modellbeteckningen är DUH602Z.