StarTech.com 45' HDMI Signal Booster
Typ av enhet Förlängd räckvidd för audio/videoAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
5.2 cmBredd
HDMIDatalänkprotokoll
18 GbpsDataöverföringshastighet
5.2 cm x 2.85 cm x 1.37 cmDimensioner (BxDxH)
Medföljande kablar 1 x mikro-USB-kabel - 30 cmDiverse
2.85 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 21:11
Frakt vid kassa
544 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu544 kr
Lägst senaste 30 dagarna525 kr
Lägst senaste 3 mån525 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030883795 |
| MPN | 2806924 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 02:34 |
| Allmänt | Typ av enhet Förlängd räckvidd för audio/video |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 5.2 cm |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Dataöverföringshastighet | 18 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.2 cm x 2.85 cm x 1.37 cm |
| Diverse | Medföljande kablar 1 x mikro-USB-kabel - 30 cm |
| Djup | 2.85 cm |
| Emballagets bredd | 17 cm |
| Emballagets djup | 14 cm |
| Emballagets höjd | 3 cm |
| Emballagets vikt | 113 g |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona |
| Formfaktor | Extern |
| Funktioner | Drivs via USB, 4 K upplösningssupport, DTS-stöd, stöd för Dolby Digital |
| Färg | Svart |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona |
| Höjd | 1.37 cm |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90% |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Max upplösning | 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 14 m |
| Medföljande kablar | 1 x mikro-USB-kabel - 30 cm |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Mått och vikt | Bredd 5.2 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 17 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | StarTech.com 14 m HDMI-signalförstärkare - 4K 60Hz - förlängd räckvidd för audio/video - HDMI |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, WEEE, REACH, HDCP 2.0 |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Typ av enhet | Förlängd räckvidd för audio/video |
| Varunummer | 2806924 |
| Vikt | 15 g |
Vanliga frågor
Vilken maximal upplösning och bildfrekvens stöder denna HDMI-förstärkare?
Den stöder 4K-upplösning vid 60 Hz, med en dataöverföringshastighet på 18 Gbps.
Kräver denna HDMI-repeater extern ström?
Ja, den drivs via USB. En mikro-USB-kabel på 30 cm medföljer för strömförsörjning.
Vilka fysiska mått har enheten?
Måtten är 5,2 cm bred, 2,85 cm djup och 1,37 cm hög, vilket gör den kompakt och lätt att placera.
Vilken typ av anslutning använder den?
Den använder kabelansluten anslutningsteknik med HDMI som datalänkprotokoll.