StarTech.com S-Video or Composite to HDMI Converter with Audio - 720p - video converter - black
Typ av enhet VideokonverterareAllmänt
7.1 cmBredd
7.1 cm x 15.5 cm x 2.3 cmDimensioner (BxDxH)
Energiförbrukning vid drift 2.5 WattDiverse
15.5 cmDjup
0065030882620EAN
LED-indikator, OnScreenDisplay (OSD)Egenskaper
20 cmEmballagets bredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 08:09
Frakt vid kassa
1 203 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 203 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 069 kr
Lägst senaste 3 mån1 069 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030882620 |
| MPN | 2807776 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 08:09 |
| Allmänt | Typ av enhet Videokonverterare |
| Bredd | 7.1 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 7.1 cm x 15.5 cm x 2.3 cm |
| Diverse | Energiförbrukning vid drift 2.5 Watt |
| Djup | 15.5 cm |
| Egenskaper | LED-indikator, OnScreenDisplay (OSD) |
| Emballagets bredd | 20 cm |
| Emballagets djup | 25 cm |
| Emballagets höjd | 6 cm |
| Emballagets vikt | 395 g |
| Energiförbrukning vid drift | 2.5 Watt |
| Format för analog video | PAL, NTSC 3.58 |
| Färg | Svart |
| Gränssnitt | 1 x HDMI-utgång - 19-stifts HDMI typ A 1 x S-videoingång - 4-stifts mini-DIN 1 x linjeingång för ljud - RCA x 2 1 x ingång för sammansatt video - RCA |
| Höjd | 2.3 cm |
| Inkluderade tillbehör | Strömadapter |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Max upplösning | 1280 x 720 |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | StarTech.com S-Video eller komposit till HDMI-omvandlare med ljud - 720p - NTSC och PAL - videokonverterare - svart |
| Systemkrav | Nätspänning AC 120/230 V |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Typ av enhet | Videokonverterare |
| Varunummer | 2807776 |
| Videoutgång | Format för analog video PAL, NTSC 3.58 |
| Vikt | 252 g |
Vanliga frågor
Vilken maximal upplösning stöder denna konverterare?
Specifikationerna anger att den konverterar till 720p, vilket innebär en maximal upplösning på 1280x720 pixlar.
Har denna konverterare inbyggd ljudöverföring?
Ja, enligt produktnamnet stöder den ljudöverföring via S-Video eller Composite till HDMI.
Vad är strömförbrukningen för denna enhet?
Energiförbrukningen vid drift är 2,5 Watt.
Vilka fysiska mått har konverteraren?
Enheten har måtten 7,1 cm bredd, 15,5 cm djup och 2,3 cm höjd.
Har den någon indikator för driftstatus?
Ja, den har en LED-indikator och stödjer OnScreen Display (OSD) för inställningar.