Sony ICD-UX570 - voice recorder - MP3-spelare 4 GB
JaAnslutning till PC
Gränssnitt USBAnslutningar
5000Antal mappmedelanden
199Antalet meddelanden per mapp
Maximal inspelningstid 159 hAudio
JaAutomatisk spårmarkering
JaBakgrundsbelysning
Batteriteknik LitiumBatteri
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 21:32
Frakt vid kassa
1 593 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 593 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 346 kr
Lägst senaste 3 mån1 346 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Sony |
| EAN / GTIN | 4548736100114 |
| MPN | 2818043 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 21:32 |
| Anslutning till PC | Ja |
| Anslutningar | Gränssnitt USB |
| Antal mappmedelanden | 5000 |
| Antalet meddelanden per mapp | 199 |
| Audio | Maximal inspelningstid 159 h |
| Automatisk spårmarkering | Ja |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Batteri | Batteriteknik Litium |
| Batteriteknik | Litium |
| Bredd | 36,6 mm |
| Display | Inbyggd display Ja |
| Djup | 12,2 mm |
| Equalizer | Ja |
| FM-radio | Nej |
| Fodral | Ja |
| Fuktighet (förvaring) | 25 - 75% |
| Förpackningens innehåll | Fodral Ja |
| Gränssnitt | USB |
| Höjd | 102,8 mm |
| Hörlursutgång | Ja |
| Inbyggd display | Ja |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 25 - 75% |
| Kontakta tillverkaren | services.sony.dk/supportmvc/da/contact |
| Kopieringsfunktion | Ja |
| Lagringsmedia | Mediatyper som stöds Inbyggt minne och flashminne |
| Ljudformat som stöds | AAC, LPCM, MP3, WMA |
| Ljudinspelningsformat | MP3, PCM |
| MP3-bithastighet | 48 - 192 Kbit/s |
| MP3-uppspelning | Ja |
| Maximal inspelningstid | 159 h |
| Mediatyper som stöds | Inbyggt minne och flashminne |
| Miljökrav | Temperatur vid drift 5 - 35 ° C |
| Pausfunktion | Ja |
| Producent | Sony |
| Produktens färg | Svart |
| Radio | FM-radio Nej |
| Registreringskort | 4 GB |
| Skärmtyp | OLED |
| Tekniska detaljer | Produktens färg Svart |
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 45 ° C |
| Till producentens hemsida | www.sony.com/ |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Varunummer | 2818043 |
| Vikt | 48 g |
| Vikt & dimension | Vikt 48 g |
Vanliga frågor
Hur lång är den maximala inspelningstiden på Sony ICD-UX570?
Den maximala inspelningstiden är 159 timmar, vilket gör den lämplig för långa föreläsningar eller möten.
Hur många meddelanden kan jag spara per mapp?
Du kan spara upp till 199 meddelanden per mapp, och totalt finns det 5000 mappmeddelanden.
Har Sony ICD-UX570 en inbyggd display och bakgrundsbelysning?
Ja, den har en inbyggd display med bakgrundsbelysning, vilket underlättar navigering även i svagt ljus.
Vilken typ av batteri använder Sony ICD-UX570?
Den använder ett litiumbatteri, vilket ger lång drifttid och är återuppladdningsbart.
Vilka mått har Sony ICD-UX570?
Inspelaren har måtten 36,6 mm i bredd och 12,2 mm i djup, vilket gör den kompakt och lätt att bära med sig.