BOYA BY-BM3032 - microphone
Typ av produkt MikrofonAllmänt
Anslutningstyp Mikrofon (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm)Anslutningar
KabelanslutenAnslutningsteknik
Mikrofon (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm)Anslutningstyp
2 x batteri - AA-typBatteri
20.97 cmBredd
Inkluderade tillbehör WindjammerDiverse
5 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 17:30
Frakt vid kassa
417 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu417 kr
Lägst senaste 30 dagarna417 kr
Lägst senaste 3 mån417 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | BOYA |
| EAN / GTIN | 6971008024265 |
| MPN | 2818865 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 17:30 |
| Allmänt | Typ av produkt Mikrofon |
| Anslutningar | Anslutningstyp Mikrofon (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Anslutningstyp | Mikrofon (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) |
| Batteri | 2 x batteri - AA-typ |
| Bredd | 20.97 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Windjammer |
| Djup | 5 cm |
| Driftstid (upp till) | 30 timmar |
| Formfaktor | Riktmikrofon |
| Frekvensrespons | 20 - 20000 Hz |
| Funktioner | Högpasseringsfilter |
| Höjd | 10.33 cm |
| Impedans | 200 ohm |
| Inkluderade tillbehör | Windjammer |
| Kabeldetaljer | Mikrofonkabel - L-formad |
| Känslighet | -30 dB |
| Mikrofon | Montering av sko |
| Operativt läge för mikrofon | Superkardioid, linjegradient |
| Producent | BOYA |
| Produktbeskrivning | BOYA BY-BM3032 - mikrofon |
| Rekommenderad användning | Kamera |
| Signal-till-brus-förhållande | 85 dB |
| Strömtillförsel | Batteri 2 x batteri - AA-typ |
| Till producentens hemsida | www.boya-mic.com/ |
| Typ | Montering av sko |
| Typ av produkt | Mikrofon |
| Varunummer | 2818865 |
| Vikt | 180 g |
Vanliga frågor
Vilken typ av anslutning har BOYA BY-BM3032-mikrofonen?
Mikrofonen ansluts via kabel med ett 3,5 mm (1/8 tum) gränssnitt.
Vad är utgångsimpedansen på BOYA BY-BM3032?
Utgångsimpedansen är 200 Ω.
Vilka mått har BOYA BY-BM3032-mikrofonen?
Mikrofonen har måtten 50 mm bredd, 209,7 mm djup och 103,3 mm höjd.
Hur många batterier kräver BOYA BY-BM3032?
Mikrofonen använder 2 batterier.
Vad ingår i förpackningen för BOYA BY-BM3032?
Förpackningen innehåller 1 styck mikrofon.