Schleich Dromedar
43811(cdm) Förbeställningsdatum
Ny(cdm) Förlängt nytt släpp
5(cdm) Multipel av orderkvantitet
Barn(cdm) Målgrupper
Engelska(cdm) Säkerhetsföreskriftens språk (2009/48/CE)
1 styckAntal
1Antal förpackningar
1 styckAntal produkter som medföljer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 11:17
Frakt vid kassa
98 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu98 kr
Lägst senaste 30 dagarna98 kr
Lägst senaste 3 mån98 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schleich |
| EAN / GTIN | 4059433039671 |
| MPN | 2825570 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 11:17 |
| (cdm) Förbeställningsdatum | 43811 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Ny |
| (cdm) Multipel av orderkvantitet | 5 |
| (cdm) Målgrupper | Barn |
| (cdm) Säkerhetsföreskriftens språk (2009/48/CE) | Engelska |
| Antal | 1 styck |
| Antal förpackningar | 1 |
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Batteri | Batterier krävs Nej |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 34 mm |
| Djur | Camel |
| EU TSD-varning | Ingen varning tillämplig |
| Egenskaper | Produkttyp Leksaksfigur |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 140 mm |
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Höjd | 100 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Innehåller mat eller dryck | Nej |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 8 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 19,8 g |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 180 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalvolym | 1728000000 dm³ |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leclerc Codelec | 731050590 |
| Leverantörsfunktioner | Språk på förpackning Engelska, Franska |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Minsta orderkvantitet 5 styck |
| Låddjup | 34 mm |
| Låter | Nej |
| Material | Plast |
| Minsta orderkvantitet | 5 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Målgrupp | 4 |
| Pallens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC) | 64059433009041 |
| Producent | Schleich |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkter per lastpall | 180 styck |
| Produkter per lastpallslager | 180 styck |
| Produkter per ytterförpackning | 5 styck |
| Produktsortiment | Nej |
| Produkttyp | Leksaksfigur |
| Rekommenderad ålder | Barn |
| Rekommenderad ålder (max) | 1188 månad (er) |
| Rekommenderad ålder (min) | 3 År |
| Slag | Djur |
Vanliga frågor
Vilken ålder rekommenderas för Schleich Dromedar?
Schleich Dromedar är märkt med målgruppen 'Barn', men specifik åldersrekommendation anges inte i specifikationerna.
Innehåller Schleich Dromedar batterier?
Nej, batterier krävs inte och medföljer inte enligt specifikationerna.
Hur många dromedarfigurer ingår i förpackningen?
Förpackningen innehåller 1 styck Schleich Dromedar, enligt specifikationerna.
Är Schleich Dromedar en ny produkt?
Ja, den är märkt som 'Förlängt nytt släpp: Ny' i specifikationerna.
Vilket språk är säkerhetsföreskriften på för Schleich Dromedar?
Säkerhetsföreskriften är på engelska enligt specifikationerna (2009/48/CE).