Schleich Blomsterdrake, mamma och unge
43811(cdm) Förbeställningsdatum
Ny(cdm) Förlängt nytt släpp
3(cdm) Multipel av orderkvantitet
Barn(cdm) Målgrupper
Engelska(cdm) Säkerhetsföreskriftens språk (2009/48/CE)
2 styckAntal
1Antal förpackningar
2 styckAntal leksaksfigurer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 21:18
Frakt vid kassa
190 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu190 kr
Lägst senaste 30 dagarna190 kr
Lägst senaste 3 mån190 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Schleich |
| EAN / GTIN | 4059433036557 |
| MPN | 2825680 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 21:18 |
| (cdm) Förbeställningsdatum | 43811 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Ny |
| (cdm) Multipel av orderkvantitet | 3 |
| (cdm) Målgrupper | Barn |
| (cdm) Säkerhetsföreskriftens språk (2009/48/CE) | Engelska |
| Antal | 2 styck |
| Antal förpackningar | 1 |
| Antal leksaksfigurer | 2 styck |
| Batteri | Batterier krävs Nej |
| Batterier krävs | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 165 mm |
| EU TSD-varning | Ingen varning tillämplig |
| Egenskaper | Produkttyp Leksaksfigur |
| Föreslagen målgrupp | Flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 151 mm |
| Förpackningarnas innehåll | 1x Flower dragon, 1x child |
| Förpackningens bredd | 151 mm |
| Förpackningens höjd | 180 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal leksaksfigurer 2 styck |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Höjd | 180 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Innehåller mat eller dryck | Nej |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 8 styck |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 100,9 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 180 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalvolym | 1728000000 dm³ |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Tillverkare Schleich |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Minsta orderkvantitet 3 styck |
| Låddjup | 79 mm |
| Material | Plast |
| Minsta orderkvantitet | 3 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Målgrupp | 4 |
| Pallens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC) | 64059433082068 |
| Producent | Schleich |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkter per lastpall | 360 styck |
| Produkter per lastpallslager | 45 styck |
| Produkter per ytterförpackning | 3 styck |
| Produktsortiment | Nej |
| Produkttyp | Leksaksfigur |
| På grundval av | Tecknad film |
| Rekommenderad ålder (max) | 12 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 5 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska, Engelska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska, Engelska |
| Säkerhetsvarning | EU TSD-varning Ingen varning tillämplig |
| Sändningsenhet | Nej |
| Tema | Unicorn / Pegasus |
Vanliga frågor
Vilka figurer ingår i setet Schleich Blomsterdrake, mamma och unge?
Setet innehåller 2 leksaksfigurer: en mamma Blomsterdrake och en unge.
Vad är bredden på Schleich Blomsterdrake, mamma och unge?
Bredden på setet är 150 mm.
Kräver Schleich Blomsterdrake, mamma och unge batterier?
Nej, batterier krävs inte för denna produkt.
Vilken målgrupp är Schleich Blomsterdrake, mamma och unge avsedd för?
Produkten är avsedd för barn.
Är Schleich Blomsterdrake, mamma och unge en ny produkt?
Ja, det är ett förlängt nytt släpp och markeras som Ny.