Hot Wheels Cars 5-Pack - Assortment
5Antal fordon som ingår
5 styckAntal per förpackning
074299018060EAN
Ej för barn under 36 månaderEU TSD-varning
Produkttyp FordonssetEgenskaper
50074299018065Fraktkartongens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC)
PojkeFöreslagen målgrupp
Förpackningens bredd 108 mmFörpackning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
Ej i lagerUppdaterad 23 maj 2026 07:49
Frakt vid kassa
99 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu99 kr
Lägst senaste 30 dagarna99 kr
Lägst senaste 3 mån99 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Hot Wheels |
| EAN / GTIN | 074299018060 |
| MPN | 2825884 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 07:49 |
| Antal fordon som ingår | 5 |
| Antal per förpackning | 5 styck |
| EU TSD-varning | Ej för barn under 36 månader |
| Egenskaper | Produkttyp Fordonsset |
| Fraktkartongens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC) | 50074299018065 |
| Föreslagen målgrupp | Pojke |
| Förpackning | Förpackningens bredd 108 mm |
| Förpackningens bredd | 108 mm |
| Förpackningens höjd | 266,7 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal fordon som ingår 5 |
| Förpackningstyp | Blåsa |
| Förpackningsvolym | 1096,9091 cm ^ |
| Kamerastativ | 65586 styck |
| Logistikdata | Fraktkartongens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC) 50074299018065 |
| Låddjup | 38,1 mm |
| Minsta antal spelare | 1 |
| Producent | Hot Wheels |
| Produktens färg | Blandade färger |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 20113 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot) | 43287 styck |
| Produkter per lastpall | 1104 styck |
| Produkter per lastpallslager | 1104 styck |
| Produkttyp | Fordonsset |
| Pumpar för flaskvatten | 61213 styck |
| Rekommenderad ålder (min) | 3 År |
| Skala | 1:64 |
| Säkerhetsvarning | EU TSD-varning Ej för barn under 36 månader |
| Till producentens hemsida | www.hotwheels.com/en-us/collection/index... |
| Ursprungsland | Indonesien |
| Varunummer | 2825884 |
| Vikt inkl. förpackning | 225 g |
| Ytterförpackningar per lastpall | 92 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 92 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 168 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,75 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 290 mm |
| Ytterförpackningens längd | 319 mm |
| Ytterförpackningens volym | 15500 cm ^ |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 50074299018065 |
| År | 2022 |
| Övrigt | År 2022 |
Vanliga frågor
Vilka fordon ingår i Hot Wheels Cars 5-Pack?
Förpackningen innehåller 5 olika Hot Wheels-fordon, men den exakta sammansättningen varierar eftersom det är ett assortiment. Varje förpackning har olika modeller.
Är Hot Wheels Cars 5-Pack lämplig för barn under 3 år?
Nej, produkten har EU TSD-varning: Ej för barn under 36 månader, på grund av smådelar som kan utgöra en kvävningsrisk.
Vad är måtten på förpackningen för Hot Wheels 5-Pack?
Förpackningen har bredden 108 mm och höjden 266,7 mm. Förpackningstypen är blåsa.
Är Hot Wheels Cars 5-Pack endast avsedd för pojkar?
Enligt specifikationerna är föreslagen målgrupp 'Pojke', men leksaken kan användas av alla barn över 3 år som gillar leksaksbilar.
Vad är EAN-koden för Hot Wheels Cars 5-Pack?
EAN-koden är 074299018060. För fraktkartongen används GTIN 50074299018065.