Philips Hue Outdoor Daylo Vägglampa - Inox
91500584330112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
1Antal LED-dioder
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
12Antal tillbehör (max)
JaArmatur med dimmer
25000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 19:09
Frakt vid kassa
1 299 kr
Till butikproshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 08:58
Frakt vid kassa
1 396 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 299 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 299 kr
Lägst senaste 3 mån1 299 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips Hue 1746547P7 |
| EAN / GTIN | 8718696174418 |
| MPN | 2825902 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 19:09 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005843301 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal LED-dioder | 1 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal tillbehör (max) | 12 |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Beräknad livstid | 25000 h |
| Bredd | 220 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 220 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696174418 |
| Effekter | Yes |
| Egenskaper | Modell Väggbelysning för utomhusbruk |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 80 W |
| Energiklass | G |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerar med Apple HomeKit | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| Fungerar med IFTTT | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningens bredd 2670 mm |
| Förpackningens bredd | 2670 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 1,07 kg |
| Förpackningens höjd | 2840 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 780 g |
| Glödlampans spänning | 24 V |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 76 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 15 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1050 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005843301 |
| Lämplig placering | Trädgård, Terass |
| Låddjup | 950 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Material, hölje | Rostfritt stål |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 15 W |
| Nettovikt | 778 g |
| Prestanda | Fungerar med Amazon Alexa Ja |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Rostfritt stål |
| Produktlängd | 220 mm |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Energiklass G |
Vanliga frågor
Kan Philips Hue Outdoor Daylo Vägglampa användas med en vanlig dimmer eller krävs Hue-appen?
Ja, lampan är dimbar och kan dimmas både med Hue-appen och med en Hue-switch. Den har även en inbyggd dimmer i armaturen.
Vad är bredden på Philips Hue Outdoor Daylo Vägglampa?
Armaturens bredd är 220 mm.
Vilken spänning kräver Philips Hue Outdoor Daylo Vägglampa?
Lampan är avsedd för AC-inspänning 220-240 V.
Hur många lampor ingår i förpackningen för Philips Hue Outdoor Daylo Vägglampa?
Förpackningen innehåller 1 styck armatur med 1 lampa (LED-diod).