Satechi 72W Type-C PD Car Charger Adapter
Produkttyp Strömadapter för bilAllmänt
1Antal inkommande anslutningar
2.54 cmDiameter
8.38 cmDimensioner (BxDxH)
879961008352EAN
72 WattEffekt
Kortslutningsskydd, överhettningsskydd, snabbladdningEgenskaper
RymdgråFärg

Butiker
Prisjämförelse (3)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 03:35
Frakt vid kassa
389 kr
Till butikdatabyran.nu
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 21:53
Frakt vid kassa
399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu389 kr
Lägst senaste 30 dagarna350 kr
Lägst senaste 3 mån350 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Satechi |
| EAN / GTIN | 879961008352 |
| MPN | 2825997 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 21:53 |
| Allmänt | Produkttyp Strömadapter för bil |
| Antal inkommande anslutningar | 1 |
| Diameter | 2.54 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 8.38 cm |
| Effekt | 72 Watt |
| Egenskaper | Kortslutningsskydd, överhettningsskydd, snabbladdning |
| Färg | Rymdgrå |
| Höjd | 8.38 cm |
| Inmatningsanslutningar | Automobile cigarette lighter |
| Nätdel | Inmatningsanslutningar Automobile cigarette lighter |
| Producent | Satechi |
| Produktbeskrivning | Satechi strömadapter för bil - USB, 24 pin USB-C - 72 Watt |
| Produkttyp | Strömadapter för bil |
| Snabbladdningsteknik | Power Delivery |
| Strömenhetsinformation | Bilströmsadapter - 4-stifts USB typ A - 12 W Bilströmsadapter - USB-C - 60 W |
| Till producentens hemsida | www.satechi.net/ |
| Typ av produkt | Strömadapter för bil |
| Typ av utkontakt | Total 2: USB, 24 pin USB-C |
| Utdatakontakter | Total 2: 4-stifts USB typ A, 24 pin USB-C |
| Varunummer | 2825997 |
| Vikt | 62.4 g |
Vanliga frågor
Hur många portar har Satechi 72W Type-C PD Car Charger Adapter och vilka typer?
Laddaren har en USB-C-port och en USB-A-port (USB 3.2 Gen 1).
Vad är den totala effekten på Satechi 72W Type-C PD Car Charger Adapter?
Laddaren har en total effekt på 72 W, vilket möjliggör snabbladdning av flera enheter samtidigt.
Vilka färger finns Satechi 72W Type-C PD Car Charger Adapter i?
Laddaren finns i färgerna svart och grå enligt specifikationen.
Vilka mått har Satechi 72W Type-C PD Car Charger Adapter?
Laddaren har måtten 50 mm bredd, 90 mm djup och höjd anges inte separat, men förpackningens höjd är 80 mm.