Unilux Pryska LED Uplight, vit
Produkttyp Golvlampa i form av en facklaAllmänt
34 cmDiameter
Produktmaterial Stål, träDiverse
3595560028047EAN
40 kWhEnergiförbrukning per 1000 timmar
Vit, bokFärg
3000 KFärgtemperatur
80Färgåtergivningsindex
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 28 maj 2026 08:03
Frakt vid kassa
2 654 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 654 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 654 kr
Lägst senaste 3 mån2 654 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Unilux |
| EAN / GTIN | 3595560028047 |
| MPN | 2826437 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 08:03 |
| Allmänt | Produkttyp Golvlampa i form av en fackla |
| Diameter | 34 cm |
| Diverse | Produktmaterial Stål, trä |
| Energiförbrukning per 1000 timmar | 40 kWh |
| Färg | Vit, bok |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex | 80 |
| Garanti | 2 år |
| Höjd | 180 cm |
| Inbyggd LED-lampa | Ja |
| Livstid | 40000 timmar |
| Ljusflöde | 4000 lumen |
| Ljuskälla | Typ LED |
| Mått och vikt | Höjd 180 cm |
| Producent | Unilux |
| Produktbeskrivning | Unilux Pryska - golvlampa i form av en fackla - LED - 40 W - 3000 K - vit, bok |
| Produktmaterial | Stål, trä |
| Produkttyp | Golvlampa i form av en fackla |
| Typ | LED |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Upplysningseffektivitet | 100 lm/W |
| Varunummer | 2826437 |
| Vikt | 8.12 kg |
| Watt-tal | 40 W |
Vanliga frågor
Vilken färgtemperatur har Unilux Pryska LED Uplight?
Lampan har en färgtemperatur på 3000 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Vilka material är Unilux Pryska tillverkad i?
Lampan är tillverkad av stål och trä, med en vit och bokfärgad finish.
Vad är höjden och diametern på denna golvlampa?
Höjden är 180 cm och diametern är 34 cm.
Vad är energiförbrukningen per 1000 timmar?
Energiförbrukningen är 40 kWh per 1000 timmar.