Dewalt DCMPS567N-XJ 18V XR Pole Saw (SOLO)
Produktslag KvistsågAllmänt
JaAutomatisk oljepump
18 VBatteri
3 mDimensioner
Inkluderade tillbehör Batteriladdare, axelremDiverse
5035048713624EAN
Variabel hastighet, motorbroms, gummibelagt grepp, borstlös motor, verktygslös spänningsjustering, dubbelstartsbrytare, motreaktionsskyddFunktioner
6.65 m/sHastighet
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 07:43
Frakt vid kassa
2 602 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 602 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 578 kr
Lägst senaste 3 mån2 578 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dewalt |
| EAN / GTIN | 5035048713624 |
| MPN | 2858782 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 07:43 |
| Allmänt | Produktslag Kvistsåg |
| Automatisk oljepump | Ja |
| Batteri | 18 V |
| Dimensioner | 3 m |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Batteriladdare, axelrem |
| Funktioner | Variabel hastighet, motorbroms, gummibelagt grepp, borstlös motor, verktygslös spänningsjustering, dubbelstartsbrytare, motreaktionsskydd |
| Hastighet | 6.65 m/s |
| Inkluderade tillbehör | Batteriladdare, axelrem |
| Inkluderat antal | Inget batteri |
| Kedjestyrskenslängd | 20 cm |
| Laddare | Ingen laddare |
| Längd | 3 m |
| Motortyp | Elektrisk |
| Mått och vikt | Längd 3 m |
| Oljekapacitet | 115 ml |
| Producent | Dewalt |
| Produktbeskrivning | DeWALT XR - kvistsåg - elektrisk - sladdlös |
| Produktslag | Kvistsåg |
| Sladdlös | Ja |
| Styrskena | 20 cm |
| Svängande/roterande huvud | Ja |
| Teleskophandtag | Ja |
| Till producentens hemsida | www.dewalt.com/ |
| Tillförd spänning | 18 V |
| Trimmer/såg | Kedjestyrskenslängd 20 cm |
| Varunummer | 2858782 |
| Vikt | 4.4 kg |
Vanliga frågor
Vad är kedjestyrskenslängden på Dewalt DCMPS567N-XJ?
Kedjestyrskenslängden är 20 cm, vilket gör den lämplig för beskärning av grenar med mindre diameter.
Har denna kvistsåg en borstlös motor?
Ja, Dewalt DCMPS567N-XJ har en borstlös motor, vilket ger högre effektivitet och längre livslängd jämfört med borstade motorer.
Vilka säkerhetsfunktioner har Dewalt DCMPS567N-XJ?
Den har motorbroms, dubbelstartsbrytare och motreaktionsskydd för ökad säkerhet vid användning.
Vad är kedjehastigheten på denna modell?
Kedjehastigheten är 6,65 m/s, vilket ger effektiv kapning.
Ingår batteri och laddare i paketet?
Nej, detta är en SOLO-modell, så batteri och laddare ingår inte. Endast batteriladdare och axelrem medföljer enligt specifikationen.