Tristar OV-1443 - electric oven with hot plates
220 - 240 VAC-inspänning
2 zone(s)Antal brännare / zoner matlagning
0 zone(s)Antal gasbrännare
1Antal ugnar
1Antal ugnsnät
2 zone(s)Antalet elektriska kokzoner
NejAvfrostningsfunktion
JaBakplåt
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 21:50
Frakt vid kassa
1 890 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 890 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 879 kr
Lägst senaste 3 mån1 879 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Tristar |
| EAN / GTIN | 8713016050748 |
| MPN | 2859232 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 21:50 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal brännare / zoner matlagning | 2 zone(s) |
| Antal gasbrännare | 0 zone(s) |
| Antal ugnar | 1 |
| Antal ugnsnät | 1 |
| Antalet elektriska kokzoner | 2 zone(s) |
| Avfrostningsfunktion | Nej |
| Bakplåt | Ja |
| Basvärme och fläkt | Ja |
| Bottenvärme | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Design | Produkttyp Bänkspis |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1 | 185 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2 | 155 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1 | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2 | 600 W |
| Energiförbrukning (konventionell) | 3,1 kWh |
| Ergonomi | LED-indikatorer Ja |
| Förpackning | Förpackningens bredd 620 mm |
| Förpackningens bredd | 620 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Förpackningens innehåll | Bruksanvisning Ja |
| Grill | Nej |
| Grillhäll | Ja |
| Grillplattans handtag | Ja |
| Handtagets färg | Rostfritt stål |
| Inbyggd display | Nej |
| Inbyggd lampa | Ja |
| Kontrolltyp | Rotations- |
| Konvektionsmatlagning | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Logistikdata | Produkter per lastpallslager 2 styck |
| Låddjup | 475 mm |
| Manöverplats | Framsida |
| Material i ugnens dörr | Glas |
| Normalkokning | Ja |
| Placering av platta/tillagningsyta 1 | Vänster |
| Placering av platta/tillagningsyta 2 | Höger |
| Producent | Tristar |
| Produktens färg | Svart |
| Produkter per lastpall | 12 styck |
| Produkter per lastpallslager | 2 styck |
| Produkttyp | Bänkspis |
| Spishäll | Typ av spishäll Gjutjärnsplatta |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1 | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2 | Elektrisk |
| Strömtillförsel | Energiförbrukning (konventionell) 3,1 kWh |
| Tittfönster | Ja |
| Topp och undervärme | Ja |
| Topp, botten och fläkt | Ja |
| Typ av platta/tillagningsyta 1 | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 2 | Liten |
| Typ av spishäll | Gjutjärnsplatta |
| Typ av strömkontakt | Type F (CEE 7/4) |
| Typ av ytskikt | Emalj stål |
| Ugn | Ugnsstorlek Liten |
| Ugnens bruttokapacitet | 38 l |
Vanliga frågor
Hur många kokzoner har Tristar OV-1443 och är de elektriska eller gas?
Tristar OV-1443 har 2 elektriska kokzoner (ingen gas).
Har ugnen avfrostningsfunktion?
Nej, Tristar OV-1443 har ingen avfrostningsfunktion.
Vilka ugnsfunktioner finns?
Ugnen har bottenvärme samt basvärme och fläkt.
Ingår bakplåt och bruksanvisning?
Ja, både bakplåt och bruksanvisning ingår.