Nilfisk Dammsugare Elite WCL14P08A1-2B
220-240 VAC-inspänning
3 styckAntal dammsugarpåsar
3Antal munstycken
11 mArbetsradie
JaAutomatisk sladdvinda
NejDamm fläkt
3,6 lDamm kapacitet
Typ av dammbehållare DammpåseDesign
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Nilfisk |
| EAN / GTIN | 5715492205189 |
| MPN | 128390130 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 10:25 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal dammsugarpåsar | 3 styck |
| Antal munstycken | 3 |
| Arbetsradie | 11 m |
| Automatisk sladdvinda | Ja |
| Damm fläkt | Nej |
| Damm kapacitet | 3,6 l |
| Design | Typ av dammbehållare Dammpåse |
| Ergonomi | Indikator för full dammbehållare Ja |
| Fog munstycke | Ja |
| Förpackningens innehåll | Vakuumborstar ingår Dammsugsborste |
| Förvaringsfack | Ja |
| HEPA-klass | HEPA 14 |
| Handtagskontroller | Ja |
| Indikator för full dammbehållare | Ja |
| Ljudnivå Lc IEC | 73 dB |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Luftflöde | 38 l/s |
| Max. ineffekt | 650 W |
| Möbelmunstycke ingår | Ja |
| Parkerings-/förvaringshjälp | Ja |
| Prestanda | Ljudnivå Lc IEC 73 dB |
| Producent | Nilfisk |
| Produktens färg | Vit |
| Rörmaterial | Aluminium |
| Sladdlängd | 8 m |
| Specialmunstycke | Combi nozzle NA38 W. click fit |
| Strömtillförsel | Max. ineffekt 650 W |
| Till producentens hemsida | www.nilfisk.dk |
| Typ av dammbehållare | Dammpåse |
| Ursprungsland | Kina |
| Vakuum | 18 kPa |
| Vakuumborstar ingår | Dammsugsborste |
| Varunummer | 2859253 |
| Vikt | 11,5 kg |
| Vikt & dimension | Vikt 11,5 kg |
| Vikt (utan tillbehör) | 7,2 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 11,5 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| Ändringsbar styrka | Ja |
| Årlig energiförbrukning | 22 kWh |
Vanliga frågor
Hur många dammsugarpåsar medföljer Nilfisk Elite WCL14P08A1-2B?
Dammsugaren levereras med 3 stycken dammsugarpåsar.
Vad är arbetsradien för denna dammsugare?
Arbetsradien är 11 meter, vilket inkluderar sladdens längd och räckvidden från uttaget.
Har Nilfisk Elite WCL14P08A1-2B automatisk sladdvinda?
Ja, den har automatisk sladdvinda för enkel förvaring av sladden.
Vilken typ av dammbehållare har denna dammsugare?
Den har en dammpåse som dammbehållare, med en kapacitet på 3,6 liter.
Finns det en indikator för full dammbehållare på Nilfisk Elite?
Ja, dammsugaren har en indikator som visar när dammbehållaren är full.