Philips Hue Centris Cross 3x5.7W Spots - Vit
91500592860112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
3 lamporAntal lampor, 2
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
15000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
OkändUppdaterad 27 maj 2026 22:41
Frakt vid kassa
4 225 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:37
Frakt vid kassa
5 399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 225 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 212 kr
Lägst senaste 3 mån4 212 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8720169318731 |
| MPN | 2859490 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 05:37 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005928601 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal lampor, 2 | 3 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 337 mm |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 408 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696176030 |
| Egenskaper | Modell Smart spotlight |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 50 W |
| Energieffektivitetsklass för inkluderad lampa (gammal) | A |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, B, C, D, E |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 4860 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 4,42 kg |
| Förpackningens höjd | 1430 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,2 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Går att uppgraderas med Philips HUE-brygga | Ja |
| Höjd | 128 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampa-cap typ 2 | GU10 |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampor | 25 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1050 LM |
| Ljusfärg 2 | Vit |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005928601 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 3920 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 6 W |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa, 2 | 6 W |
| Nettovikt | 3,2 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 408 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 4,423 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718696176030 |
| SAP-bredd per del | 486,000 cm |
| SAP-höjd per del | 143,000 cm |
| SAP-längd per del | 392,000 cm |
| Skyddsklass | I |
Vanliga frågor
Hur många lampor ingår i Philips Hue Centris Cross 3x5.7W Spots?
Produkten har 3 lampor (3x5.7W) och säljs som 1 styck per förpackning.
Kan jag dimma ljuset med Hue-appen eller en switch?
Ja, armaturen är dimbar med både Hue-app och Hue-switch.
Vilka är måtten på denna armatur?
Bredden är 337 mm och djupet är 408 mm.
Vilken spänning kräver Philips Hue Centris Cross?
Den kräver en AC-inspänning på 220-240 V.