Adler Locktång AD 2106
220-240 VAC-inspänning
1Antal effektlägen
NejAutomatisk avstängning
2,5 cmCylinderdiameter
Produktens färg Metallisk, VitDesign
5908256832541EAN
40 WEffekt
Inbyggd display NejErgonomi
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 11:15
Frakt vid kassa
111 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu111 kr
Lägst senaste 30 dagarna110 kr
Lägst senaste 3 mån110 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Adler |
| EAN / GTIN | 5908256832541 |
| MPN | 2860661 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 11:15 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal effektlägen | 1 |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Cylinderdiameter | 2,5 cm |
| Design | Produktens färg Metallisk, Vit |
| Effekt | 40 W |
| Ergonomi | Inbyggd display Nej |
| Förpackning | Vikt inkl. förpackning 675 g |
| Hårlockning | Ja |
| Hårplattning | Nej |
| Hårtexturering | Nej |
| Hårtorkar | Nej |
| Inbyggd display | Nej |
| Jonisk funktion | Nej |
| Justerbar termostat | Nej |
| Keramisk värmesystem | Ja |
| Kontrollampa | Ja |
| Prestanda | Modell Locktång |
| Producent | Adler |
| Produktens färg | Metallisk, Vit |
| På / av-knapp | Ja |
| Strömtillförsel | Effekt 40 W |
| Teknologi | Varm |
| Till producentens hemsida | www.adlereurope.eu |
| Uppvärmningstyp | PTC keramiskt element |
| Varunummer | 2860661 |
| Vikt | 577 g |
| Vikt & dimension | Vikt 577 g |
| Vikt inkl. förpackning | 675 g |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
Vanliga frågor
Vad är cylinderdiametern på Adler Locktång AD 2106?
Cylinderdiametern är 2,5 cm, vilket är lämpligt för att skapa medelstora lockar.
Har Adler Locktång AD 2106 automatisk avstängning?
Nej, den har ingen automatisk avstängning, så du måste stänga av den manuellt efter användning.
Vilken effekt har Adler Locktång AD 2106?
Effekten är 40 W, vilket är relativt lågt jämfört med många andra locktänger.
Kan Adler Locktång AD 2106 användas för att platta hår?
Nej, den är endast avsedd för hårlockning, inte för hårplattning.
Vad är vikten inklusive förpackning för Adler Locktång AD 2106?
Vikten inklusive förpackning är 675 g.