Philips Hue Centris 4x5.7W Spots - Svart
91500592870112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
4 lamporAntal lampor, 2
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
15000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 11:42
Frakt vid kassa
4 699 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 03:28
Frakt vid kassa
5 599 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 699 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 699 kr
Lägst senaste 3 mån4 699 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8720169318557 |
| MPN | 2860753 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 11:42 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005928701 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal lampor, 2 | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 85 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 990 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696176047 |
| Egenskaper | Modell Smart spotlight |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 50 W |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, B, C, D, E |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 10,7 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 4,54 kg |
| Förpackningens höjd | 1430 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,86 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Går att uppgraderas med Philips HUE-brygga | Ja |
| Höjd | 128 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampa-cap typ 2 | GU10 |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampor | 40 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4200 LM |
| Ljusfärg 2 | Vit |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005928701 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Kök, Vardagsrum |
| Låddjup | 1100 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa, 2 | 6 W |
| Nettovikt | 3,86 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 990 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2860753 |
Vanliga frågor
Hur många lampor ingår i Philips Hue Centris 4x5.7W Spots?
Produkten säljs som ett styck, men armaturen har plats för 4 lampor (4 spots) som ingår.
Är Philips Hue Centris 4x5.7W Spots dimbar?
Ja, armaturen är dimbar och kan dimmas med både Hue-appen och en Hue-switch.
Vilka mått har Philips Hue Centris 4x5.7W Spots?
Armaturen har en bredd på 85 mm och ett djup på 990 mm.
Vilken spänning kräver Philips Hue Centris 4x5.7W Spots?
Armaturen kräver en AC-inspänning på 220–240 V.