Philips Hue Centris 4x5.7W Spots - Vit
91500592880112 NC-logistikkod(er)
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
4 lamporAntal lampor, 2
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
15000 hBeräknad livstid

Butiker
Prisjämförelse (2)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 10:30
Frakt vid kassa
4 699 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 06:28
Frakt vid kassa
5 599 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 699 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 699 kr
Lägst senaste 3 mån4 699 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8720169318618 |
| MPN | 929003808901 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 10:30 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 915005928801 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal lampor, 2 | 4 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 85 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 99 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718696176054 |
| Egenskaper | Modell Smart spotlight |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 50 W |
| Energieffektivitetsklasser för kompatibel lampa (gammal) | A, A+, B, C, D, E |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | GU10 |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 10,7 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 4,54 kg |
| Förpackningens höjd | 1430 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 3,86 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Går att uppgraderas med Philips HUE-brygga | Ja |
| Höjd | 128 mm |
| Integrerad PowerLED | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Justerbart spothuvud | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampa-cap typ 2 | GU10 |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampor | 40 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4200 LM |
| Ljusfärg 2 | Vit |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 915005928801 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Kök, Vardagsrum |
| Låddjup | 1100 mm |
| Material | Metall |
| Material, hölje | Metall |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa, 2 | 6 W |
| Nettovikt | 3,86 kg |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 990 mm |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Material Metall |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Varunummer | 2860756 |
Vanliga frågor
Hur många lampor ingår i Philips Hue Centris 4x5.7W Spots?
Produkten innehåller 4 lampor, men förpackningen innehåller 1 styck (armaturen med 4 spots).
Är Philips Hue Centris dimbar och hur fungerar dimringen?
Ja, den är dimbar både via Hue-appen och med en switch. Armaturen har en inbyggd dimmer.
Vilka är måtten på Philips Hue Centris?
Bredden är 85 mm och djupet är 99 mm.
Vilken spänning kräver Philips Hue Centris?
Den kräver en AC-inspänning på 220–240 V.