Philips Hue Bloom bärbar bordslampa - BT - Vit
92900237590112 NC-logistikkod(er)
100-240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
129 mmBredd
JaDimbar

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 18:43
Frakt vid kassa
779 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 11:20
Frakt vid kassa
818 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu779 kr
Lägst senaste 30 dagarna779 kr
Lägst senaste 3 mån779 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718699770983 |
| MPN | 2861668 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 18:43 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929002375901 |
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 129 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 126 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699770990 |
| Egenskaper | Modell Smart bordslampa |
| FFP (Frustration free pack) | Y |
| Färgskiftande | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 218 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 760 g |
| Förpackningens höjd | 227 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 452 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 101 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kabellängd | 2 m |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 7,1 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 500 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929002375901 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 111 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall, Plast |
| Nettovikt | 452 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 126 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,760 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718699770983 |
| SAP-bredd per del | 21,800 cm |
| SAP-höjd per del | 22,700 cm |
| SAP-längd per del | 11,100 cm |
| Skyddsklass | III |
| Spänning | 100-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | 500 LM |
| Varunummer | 2861668 |
Vanliga frågor
Kan Philips Hue Bloom användas utan en Hue-brygga?
Ja, lampan har inbyggd Bluetooth (BT) och kan styras direkt med Philips Hue-appen utan brygga, men vissa funktioner som fjärrstyrning och röststyrning kräver en Hue-brygga.
Vilken ljusfärg och ljusstyrka har Philips Hue Bloom?
Specifikationerna anger att lampan är dimbar och har dimmer inbyggd, men anger inte specifik ljusfärg eller ljusstyrka i lumen. Den är dock kompatibel med Hue-systemet för färg- och temperaturjustering om den är en färglampa.
Vad är måtten på Philips Hue Bloom?
Lampans bredd är 129 mm och djupet är 126 mm. Höjd anges inte i specifikationerna.