Philips Hue Bloom bärbar bordslampa - BT - Svart
92900237600112 NC-logistikkod(er)
100-240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
JaArmatur med dimmer
ModernBelysningsstil
129 mmBredd
JaDimbar

Butiker
Prisjämförelse (3)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 22:41
Frakt vid kassa
769 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 05:56
Frakt vid kassa
829 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu769 kr
Lägst senaste 30 dagarna769 kr
Lägst senaste 3 mån769 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 8718699771126 |
| EAN / GTIN | 8718699771126 |
| MPN | 2861669 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 05:56 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929002376001 |
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Armatur med dimmer | Ja |
| Belysningsstil | Modern |
| Bredd | 129 mm |
| Dimbar | Ja |
| Dimbar med Hue-app & switch | Ja |
| Djup | 126 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699771133 |
| Egenskaper | Modell Smart bordslampa |
| FFP (Frustration free pack) | Y |
| Färgskiftande | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2000 K |
| Fäste/lock | Glödlampan/-lamporna kan inte bytas ut |
| Förpackning | Förpackningstyp Låda |
| Förpackningens bredd | 218 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 760 g |
| Förpackningens höjd | 227 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens nettovikt | 452 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Gränssnitt | Bluetooth/Zigbee |
| Höjd | 101 mm |
| Indirekt ljus | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kabellängd | 2 m |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 25000 h |
| Lampor | 7,1 W |
| Lampteknik | Y |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 500 LM |
| Logistikdata | 12 NC-logistikkod(er) 929002376001 |
| Lämplig belysningstyp | Atmosfär |
| Lämplig placering | Sovrum, Vardagsrum |
| Låddjup | 111 mm |
| Material | Metall, Plast |
| Material, hölje | Metall, Plast |
| Nettovikt | 452 g |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart |
| Produktlängd | 126 mm |
| SAP EAN-bruttovikt per del | 0,760 g |
| SAP EAN/UPC per artikel | 8718699771126 |
| SAP-bredd per del | 21,800 cm |
| SAP-höjd per del | 22,700 cm |
| SAP-längd per del | 11,100 cm |
| Skyddsklass | III |
| Spänning | 100-240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Material Metall, Plast |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Totalt ljusflöde | 500 LM |
| Varunummer | 2861669 |
Vanliga frågor
Kan Philips Hue Bloom användas utomhus?
Specifikationerna anger inte att lampan är avsedd för utomhusbruk. Den är klassificerad som en bordslampa för inomhusbruk.
Vad är ljusflödet för Philips Hue Bloom?
Specifikationerna anger inte ljusflödet i lumen. Lampan är dimbar och har en modern belysningsstil, men exakt ljusstyrka anges inte.
Kräver Philips Hue Bloom en Hue-brygga för att fungera?
Lampan är dimbar med Hue-app och switch, vilket indikerar att den kan styras via Bluetooth utan brygga, men för full funktionalitet via app krävs troligen en Hue-brygga (inget specifikationsstöd för detta).
Vilken typ av ljuskälla använder Philips Hue Bloom?
Lampan har en inbyggd LED-ljuskälla med 1 lampa. Den är dimbar och har en modern stil.
Vad är vikten på Philips Hue Bloom?
Vikten är 0,425 kg enligt specifikationerna.