Philips Series 3000 vattenkokare i plast HD9318/20
Ja360-graders basplatta
220-240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
JaAutomatisk avstängning
JaAvkalkningsfilter
233 mmBredd
160 mmDjup
8710103941057EAN

Butiker
Prisjämförelse (3)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 13:09
Frakt vid kassa
301 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:06
Frakt vid kassa
399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu301 kr
Lägst senaste 30 dagarna300 kr
Lägst senaste 3 mån300 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8710103941057 |
| MPN | 2883778 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 12:11 |
| 360-graders basplatta | Ja |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Avkalkningsfilter | Ja |
| Bredd | 233 mm |
| Djup | 160 mm |
| Effekt | 2200 W |
| Egenskaper | Vattentankens kapacitet 1,7 l |
| Ergonomi | Automatisk avstängning Ja |
| Farligt gods | Nej |
| Filtermaterial | Nylon |
| Förpackning | Förpackningens bredd 228 mm |
| Förpackningens bredd | 228 mm |
| Förpackningens höjd | 253 mm |
| Förpackningens innehåll | Antal per förpackning 1 styck |
| Garantiperiod | 2 År |
| Höjd | 253 mm |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Låddjup | 192 mm |
| Material, hölje | Plast |
| Producent | Philips |
| På / av-knapp | Ja |
| Skålkapacitet | 1,7 l |
| Sladdförvaring | Ja |
| Sladdlängd | 0,75 m |
| Sladdlös | Nej |
| Stabiliserande fötter | Ja |
| Strömlysdiod | Ja |
| Strömtillförsel | Effekt 2200 W |
| Tekniska detaljer | Skålkapacitet 1,7 l |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2883778 |
| Vattennivå indikator | Ja |
| Vattentankens kapacitet | 1,7 l |
| Vikt | 900 g |
| Vikt & dimension | Bredd 233 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 315,7 kg |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| Övrigt | Garantiperiod 2 År |
Vanliga frågor
Vad är vattenkokarens kapacitet?
Vattenkokaren har en vattentank med kapacitet på 1,7 liter, vilket räcker för att koka vatten till flera koppar te eller kaffe.
Har den automatisk avstängning?
Ja, Philips Series 3000 HD9318/20 har automatisk avstängning som aktiveras när vattnet har kokat upp eller om kokaren är tom, vilket ökar säkerheten.
Har den ett avkalkningsfilter?
Ja, vattenkokaren är utrustad med ett avkalkningsfilter som hjälper till att minska kalkavlagringar i vattnet.
Vad är effekten på vattenkokaren?
Effekten är 2200 W, vilket gör att vattnet kokar snabbt.
Är basplattan 360-graders?
Ja, vattenkokaren har en 360-graders basplatta, vilket gör att den kan placeras på basen i valfri riktning.