Philips Projektor NeoPix - Prime - 1280 x 720 - 140 lumens
Typ av enhet LCD-projektor - 720pAllmänt
300 cmBildstorlek
Wi-FiBildöverföringsprotokoll för LAN och trådlöst
22 cmBredd
22 cm x 17 cm x 9 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 22 cmDimensioner och vikt
17 cmDjup
7640186960212EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 24 maj 2026 09:02
Frakt vid kassa
2 583 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 583 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 583 kr
Lägst senaste 3 mån2 583 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 7640186960212 |
| MPN | 2884097 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 09:02 |
| Allmänt | Typ av enhet LCD-projektor - 720p |
| Bildstorlek | 300 cm |
| Bildöverföringsprotokoll för LAN och trådlöst | Wi-Fi |
| Bredd | 22 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 22 cm x 17 cm x 9 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 22 cm |
| Djup | 17 cm |
| Egenskaper | Inbyggd mediaspelare |
| Emballagets bredd | 26.7 cm |
| Emballagets djup | 21.6 cm |
| Emballagets höjd | 14.8 cm |
| Emballagets vikt | 3 kg |
| Energiförbrukning vid drift | 100 Watt |
| Expansion/Anslutning | Expansionskortplatser 1 x microSD |
| Expansionskortplatser | 1 x microSD |
| Fokuseringstyp | Manuell |
| Gränssnitt | 1 x USB - 4-stifts USB typ A 2 x HDMI - 19-stifts HDMI typ A 1 x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x linjeutgång för ljud - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x ingång för sammansatt video/ljud - minitelefon 3,5 mm |
| Högtalare | Högtalare - integrerad |
| Höjd | 9 cm |
| Inbyggda enheter | Högtalare |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| Kontroller och justeringar | Trapetskorrektion |
| Lamplivslängd | Upp till 20000 timme/timmar |
| Lins | Fokuseringstyp Manuell |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Ljusstyrka | 140 lumen |
| Minneskort som stöds | microSD |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 26.7 cm |
| Nätspänning | AC 100-240/ DC 24 V |
| Nätverk | Bluetooth |
| Producent | Philips |
| Produktbeskrivning | Philips NeoPix Prime NPX540 - LCD-projektor - bärbar - Wi-Fi |
| Projektionsavstånd | 0.8 m - 2 m |
| Projektor | Ljusstyrka 140 lumen |
| Projiceringsförhållande | 1.4:1 |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkälla | Växelström |
| Strömtillförsel | AC 100-240/ DC 24 V |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Typ | Integrerad |
| Typ av enhet | LCD-projektor - 720p |
| Typ av lampa | LED |
| Upplösning | 1280 x 720 |
| Ursprungligt visningsformat | 16:9 |
| Uteffekt / kanal | 3 Watt |
| Varunummer | 2884097 |
| Videogränssnitt | HDMI, composite video, VGA |
| Videoingång | Videogränssnitt HDMI, composite video, VGA |
| Vikt | 1.2 kg |
Vanliga frågor
Vilken upplösning har Philips NeoPix Prime?
Projektorn har en upplösning på 1280 x 720 (720p).
Hur stor bild kan projektorn visa?
Den maximala bildstorleken är 300 cm (diagonal).
Har projektorn inbyggd Wi-Fi?
Ja, den har stöd för trådlös bildöverföring via Wi-Fi.
Vad är ljusstyrkan på Philips NeoPix Prime?
Ljusstyrkan är 140 lumens.
Vilka mått har projektorn?
Måtten är 22 cm bred, 17 cm djup och 9 cm hög.