Philips Projektor NeoPix - Easy+ - 800 x 480 - 2600 ANSI lumens
Nej3D kompatibilitet
12 VAC-adapter, nätspänning
100 - 240 VAC-inspänning
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten 1Anslutningar
1Antal HDMI-portar
1Antal USB 2.0 anslutningar
2Antal inbyggda högtalare
1.4:1Avståndsförskjutning
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 25 maj 2026 20:20
Frakt vid kassa
1 968 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 968 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 968 kr
Lägst senaste 3 mån1 968 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 7640186960205 |
| MPN | 2884100 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 20:20 |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| AC-adapter, nätspänning | 12 V |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Anslutningar | Kvalitet på VGA (D-Sub) porten 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Avståndsförskjutning | 1.4:1 |
| Bluetooth | Ja |
| Bredd | 207 mm |
| Design | Positionering på marknaden Hemmabio |
| Display | Inbyggd display Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Djup | 150 mm |
| Egenskaper | Skärmspegling Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Fokus | Manuell |
| Full HD | Ja |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Ja |
| Grafikstyrenhet | Full HD Ja |
| Höjd | 84,5 mm |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Inbyggd display | Ja |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Lagringsmedia | Inbyggd kortläsare Ja |
| Likströmsingång | Ja |
| Linssystem | Fokus Manuell |
| Ljuskälla | Typ av ljuskälla LED |
| Ljuskällans livslängd | 20000 h |
| Multimedia | Inbyggda högtalare Ja |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Nätverk | Smart-TV Ja |
| Positionering på marknaden | Hemmabio |
| Producent | Philips |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Projektionsteknik | LED |
| Projektor | Projektionsteknik LED |
| Projektorns naturliga upplösning | 1080p (1920x1080) |
| Skärmavstånd | 0,8 - 2 m |
| Skärmspegling | Ja |
| Smart projektor | Ja |
| Smart-TV | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 42 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömkälla | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla AC |
| Till producentens hemsida | www.philips.com |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Upplösning | 800 x 480 pixlar |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Varunummer | 2884100 |
| Vikt | 860 g |
| Vikt & dimension | Vikt 860 g |
Vanliga frågor
Vilken upplösning har Philips NeoPix Easy+?
Projektorn har en upplösning på 800 x 480 pixlar, vilket är standardupplösning för enklare hemmabioprojektorer.
Hur ljusstark är projektorn?
Philips NeoPix Easy+ har en ljusstyrka på 2600 ANSI-lumen, vilket gör den användbar i mörkare rum.
Har projektorn inbyggda högtalare?
Ja, den har två inbyggda högtalare, så du kan använda den utan externa ljudkällor.
Vilka anslutningsmöjligheter finns?
Projektorn har 1 HDMI-port, 1 VGA-port, 1 USB 2.0-anslutning och Bluetooth för trådlös anslutning.
Vad är avståndsförskjutningen och vad betyder det?
Avståndsförskjutningen är 1.4:1, vilket innebär att för varje meters avstånd från duken blir bilden 1,4 meter bred.