Philips LED-glödlampa Spot 14W/830 (120W) 118 mm Dimmable R7s
92900135360312 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
50000Antal brytarcykler
1 styckAntal per förpackning
15000 hBeräknad livstid
29 mmBredd
2,9 cmDiameter
JaDimbar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8718699773694 |
| MPN | 2884256 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 07:55 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001353603 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 29 mm |
| Diameter | 2,9 cm |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 118 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699773694 |
| EOC-kod | 871869977369400 |
| Effektfaktor | 0,8 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 120 W |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 14 kWh |
| Energiklass | D |
| Färgkod | 830 | CCT of 3000K |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Färgtemperatur (min) | 3000 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | R7s |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 63 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 110 g |
| Förpackningens höjd | 146 mm |
| Förpackningens nettovikt | 90 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Glas färg | Transparent |
| Glas typ | Klar |
| Höjd | 118 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Reflektor |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 75 mA |
| Lampor | 14 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2000 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Ej riktat |
| Ljusutbyte | 142 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699773694 |
| Låddjup | 30 mm |
| Material | Plast |
| Material, hölje | Plast |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 14 W |
| Märkeffekt | 14 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 2000 LM |
| Nominellt ljusflödesvärde | 2000 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 14 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 118 mm |
Vanliga frågor
Vad är den faktiska effekten och motsvarande effekt för denna LED-lampa?
Philips LED-glödlampa Spot har en faktisk effekt på 14 W och motsvarar en 120 W traditionell glödlampa.
Vilken sockeltyp har lampan och är den dimbar?
Lampan har R7s-sockel och är dimbar, vilket innebär att den kan användas med en dimmer för att justera ljusstyrkan.
Vilka är måtten på lampan?
Lampan har en bredd på 29 mm, en diameter på 2,9 cm och ett djup på 118 mm.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220-240 V.