Philips LED-glödlampa LED 2.5W 300mm S14S WW ND 1CT/4 S14s
92900244420112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
50000Antal brytarcykler
140°Beam angle
30000 hBeräknad livstid
30 mmBredd
RoHS complianceCertifiering
RoHS, CECertifikat för överensstämmelse
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| EAN / GTIN | 8719514263567 |
| MPN | 2884271 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 21:10 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929002444201 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Beam angle | 140° |
| Beräknad livstid | 30000 h |
| Bredd | 30 mm |
| Certifiering | RoHS compliance |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Color rendering (Ra) | >80 |
| Color temperature | 2700 Kelvin (warm white) |
| Diameter | 3 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 300 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514263567 |
| EOC-kod | 871951426356700 |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 35 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A++ |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 3 kWh |
| Energiklass | E |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | S14s |
| Förpackning | Förpackningens bredd 51 mm |
| Förpackningens bredd | 51 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 130 g |
| Förpackningens höjd | 335 mm |
| Förpackningens nettovikt | 100 g |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glas typ | Mätt |
| Höjd | 300 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans livslängd | 30000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 30 År |
| Lampans ström | 22 mA |
| Lampor | 2,2 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Length | 300 mm |
| Lifetime | 30000 hours |
| Ljusapplicering | Industriellt ljus |
| Ljusflöde | 250 LM |
| Ljusutbyte | 113 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8719514263567 |
| Lumen (lm) | 250 |
| Låddjup | 33 mm |
| Material | Plast |
| Material, hölje | Plast |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 2,2 W |
| Märkeffekt | 2,2 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 250 LM |
| Märkvärde för strålvinkel | 140° |
| Nominellt ljusflödesvärde | 250 LM |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-glödlampa 2.5W 300mm S14S?
Glödlampan har en S14s-sockel, vilket är en 14 mm glödtrådssockel med en stiftanslutning.
Kan denna LED-glödlampa dimmas?
Nej, enligt specifikationerna är den inte dimbar.
Vilken ljusfärg har lampan?
Lampan har en färgtemperatur på 2700 Kelvin, vilket ger ett varmvitt ljus.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan är avsedd för AC-inspänning 220-240 V.