Philips LED-glödlampa LEDtube 3.5W/827 (50W) 500 mm S14d
92900244410112 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
50000Antal brytarcykler
30000 hBeräknad livstid
30 mmBredd
RoHS complianceCertifiering
RoHS, CECertifikat för överensstämmelse
3 cmDiameter

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 21:33
Frakt vid kassa
169 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu169 kr
Lägst senaste 30 dagarna129 kr
Lägst senaste 3 mån129 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871951426364200 |
| EAN / GTIN | 8719514263642 |
| MPN | 2884290 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 21:33 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929002444101 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Beräknad livstid | 30000 h |
| Bredd | 30 mm |
| Certifiering | RoHS compliance |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Diameter | 3 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 500 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8719514263642 |
| EOC-kod | 871951426364200 |
| Effektfaktor | 0,4 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 60 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A++ |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 4 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | S14d |
| Förpackning | Förpackningens bredd 51 mm |
| Förpackningens bredd | 51 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 180 g |
| Förpackningens höjd | 535 mm |
| Förpackningens nettovikt | 140 g |
| Garantiperiod | 2 År |
| Glas typ | Mätt |
| Höjd | 500 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Lampans form | Rör |
| Lampans livslängd | 30000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 30 År |
| Lampans ström | 32 mA |
| Lampor | 3,5 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusapplicering | Industriellt ljus |
| Ljusflöde | 375 LM |
| Ljusutbyte | 107 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8719514263642 |
| Låddjup | 33 mm |
| Material | Plast |
| Material, hölje | Plast |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 3,5 W |
| Märkeffekt | 3,5 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 375 LM |
| Märkvärde för strålvinkel | 140° |
| Nominellt ljusflödesvärde | 375 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Prestanda | Lampor 3,5 W |
| Producent | Philips |
| Produktlängd | 500 mm |
Vanliga frågor
Vilken sockel och längd har denna LED-lampa?
Lampan har en S14d-sockel och är 500 mm lång (djup). Bredden är 30 mm och diametern 3 cm.
Är denna LED-lampa dimbar?
Nej, Philips LEDtube 3.5W/827 är inte dimbar.
Vilken spänning kräver lampan och är den CE-märkt?
Lampan är avsedd för AC 220-240 V och är CE- samt RoHS-certifierad.
Vad är färgtemperaturen på denna LED-lampa?
Modellen 3.5W/827 har en färgtemperatur på 2700K (varmvitt ljus).