Philips LED-glödlampa Reflektor R63 3W/827 (40W) 36° E27
92900189135512 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
50000Antal brytarcykler
1 styckAntal per förpackning
15000 hBeräknad livstid
63 mmBredd
6,3 cmDiameter
NejDimbar

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 21:59
Frakt vid kassa
90 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu90 kr
Lägst senaste 30 dagarna90 kr
Lägst senaste 3 mån90 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869977381600 |
| EAN / GTIN | 8718699773816 |
| MPN | 2884394 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 21:59 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001891355 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 63 mm |
| Diameter | 6,3 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 102 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699773816 |
| EOC-kod | 871869977381600 |
| Effektfaktor | 0,5 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 40 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 3 kWh |
| Energiklass | G |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 63 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 130 g |
| Förpackningens höjd | 146 mm |
| Förpackningens nettovikt | 90 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Glas färg | Transparent |
| Glas typ | Klar |
| Höjd | 102 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Reflektor |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 23 mA |
| Lampor | 3 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 210 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Riktande |
| Ljusutbyte | 70 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699773816 |
| Låddjup | 70 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 3 W |
| Märkeffekt | 3 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 210 LM |
| Märkvärde för strålvinkel | 36° |
| Märkvärde för toppintensitet | 400 CD |
| Nominellt ljusflödesvärde | 210 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-reflektor R63?
Philips LED-reflektor R63 har en E27-sockel, vilket är standard för många armaturer.
Kan denna LED-lampa dimras?
Nej, Philips LED-reflektor R63 är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vad är ljusflödet och färgtemperaturen för denna lampa?
Specifikationerna anger 827 i modellbeteckningen, vilket indikerar 2700K (varmvitt) ljus. Ljusflödet anges inte explicit, men 3W motsvarar ungefär 40W glödlampa.
Vilka mått har Philips LED-reflektor R63?
Lampan har en diameter på 6,3 cm, bredd 63 mm och djup 102 mm.