Philips LED-glödlampa Reflektor R80 4W/827 (60W) 36° E27
92900189150312 NC-logistikkod(er)
220-240 VAC-inspänning
50000Antal brytarcykler
1 styckAntal per förpackning
15000 hBeräknad livstid
80 mmBredd
8 cmDiameter
NejDimbar

Butiker
Prisjämförelse (2)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:39
Frakt vid kassa
46 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu46 kr
Lägst senaste 30 dagarna102 kr
Lägst senaste 3 mån102 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Philips |
| Modell | Philips 871869977385400 |
| EAN / GTIN | 8718699773854 |
| MPN | 2884400 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 15:21 |
| 12 NC-logistikkod(er) | 929001891503 |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Antal brytarcykler | 50000 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Beräknad livstid | 15000 h |
| Bredd | 80 mm |
| Diameter | 8 cm |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 112 mm |
| EAN/UPC/GTIN | 8718699773854 |
| EOC-kod | 871869977385400 |
| Effektfaktor | 0,5 |
| Ekvivalent ström på glödlampa | 60 W |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A+ |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiförbrukning per 1 000 timmar | 4 kWh |
| Energiklass | F |
| Färgkod | 827 | CCT of 2700K |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Färgtemperatur (max) | 2700 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Färgåtergivningsindex (CRI) | 80 |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens bredd | 130 mm |
| Förpackningens bruttovikt | 220 g |
| Förpackningens höjd | 182 mm |
| Förpackningens nettovikt | 140 g |
| Förpackningstyp | Låda |
| Glas färg | Transparent |
| Glas typ | Klar |
| Höjd | 112 mm |
| Ingångsfrekvens | 50-60 hz |
| Konsekvent färgåtergivning (SDCM) | 6 |
| Kontakta tillverkaren | www.philips.dk/c-w/support-home/kontakt-... |
| Kvicksilverinnehåll | 0 mg |
| Lampans form | Reflektor |
| Lampans livslängd | 15000 h |
| Lampans livslängd (vid 2,7 timmars användning/dag) | 15 År |
| Lampans ström | 33 mA |
| Lampor | 4 W |
| Lampteknik | LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 345 LM |
| Ljusflödesbibehållningsfaktor | 70% |
| Ljusfördelning | Riktande |
| Ljusutbyte | 86 lm/W |
| Logistikdata | EAN/UPC/GTIN 8718699773854 |
| Låddjup | 87 mm |
| Material | Glas |
| Material, hölje | Glas |
| Maximal wattstyrka på ersättningslampa | 4 W |
| Märkeffekt | 4 W |
| Märkvärde för ljusflöde | 345 LM |
| Märkvärde för strålvinkel | 36° |
| Märkvärde för toppintensitet | 620 CD |
| Nominellt ljusflödesvärde | 345 LM |
| Omedelbart full ljusstyrka | Ja |
Vanliga frågor
Vilken sockel har Philips LED-reflektor R80 4W/827?
Den har en E27-sockel, vilket är den vanliga stora skruvsockeln som passar i de flesta standardlampor.
Kan denna lampa dimmas?
Nej, den är inte dimbar enligt specifikationerna.
Vilken spänning kräver lampan?
Den kräver en AC-inspänning på 220-240 V.